banner

"RZEŹBA W PRZESTRZENI MIASTA I WNĘTRZA" (709  odsłon)

TEXT

rzeźba

Maria Bor

Twórczość artystki obejmuje pomniki, popiersia, posągi, płaskorzeźby, statuetki oraz medale. Jest doceniana na całym świecie. W 2008 roku nadano jej tytuł „Zasłużona dla Miasta Wałbrzycha" oraz znalazła się w prestiżowym katalogu „Who is Who - International Art". Szwajcarskie wydawnictwo przedstawia najznakomitszych malarzy i rzeźbiarzy na świecie.

"PRZEOBRAŻENIA - METAMORFOZA" (659  odsłon)

TEXT

malarstwo

Teresa i Jerzy Tańscy

Twórczość malarską, jako nasze hobby rozpoczęliśmy kilka lat temu. Pierwsze prace ukierunkowane były na pokazanie natury oraz zachodzących zmian w krajobrazie Karkonoszy - Szklarskiej Poręby. Obecna wystawa "Przeobrażenia - Metamorfoza" podzielona jest na trzy kategorie tematyczne. 

TRZY DROGI, JEDEN CEL (762  odsłon)

TEXT

tkanina artystycznaWystawa "Trzy drogi, jeden cel" w Galerii Promocje ODK jest owocem pracy artystów z Polski, Niemiec i Czech. Prof. Ewa Maria Poradowska-Werszler, prof. Hanns Herpich oraz Eva Damborska to trójka artystów tworzących świat trójwymiarowych przestrzeni sztuki tekstylnej. Festiwal Sztuki Włókna jest dolnośląskim wydarzeniem artystycznym od 39 lat. Obejmuje on wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy-Kowary" w Kowarach. JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2012 (632  odsłon)

TEXT

fotografia

wystawa zbiorowa

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne już szesnasty raz zorganizowało Konkurs Fotograficzny Jelenia Góra i Jeleniogórzanie. 


AKWARELOWE KLIMATY (573  odsłon)

TEXT

malarstwo

Elżbieta Wiśniewska

Elżbieta Wiśniewska - studia i dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia podyplomowe - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Animator kultury artystycznej. Kurator ogólnopolskich konkursów i wystaw, m.in.:  Ogólnopolskie konkursy i wystawy im. Bronisława Jamontta Impresje Polskie.

OBLICZA OPORU (641  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Faye Schulman

Niewielu spośród ocalonych z Zagłady może opowiedzieć swoje historie przy pomocy zdjęć - zwłaszcza takich, które sami zrobili. Szczupłość dokumentacji świadczy o tym, jak trudno było więźniom zatrzymać jakiekolwiek przedmioty osobiste. Wyjątek może stanowić ta garstka partyzantów, którym udało się ukryć sprzęt fotograficzny lub zdobyć go z narażeniem życia. Być może jedynym żydowskim fotografem, któremu udało się zarejestrować życie żydowskiej partyzantki, jest Fajgel "Faye" Łaziebnik Schulman, która przez dwa i pół roku walczyła w sowieckiej brygadzie partyzanckiej w lasach przy dawnej granicy polsko-radzieckiej.

AKWARELE I RYSUNKI (719  odsłon)

TEXT

Jan Bancewicz

Jan Bancewicz - urodził się w 1933 roku w Saint - Denis we Francji. Po wojnie z rodzicami powrócił do Polski. W roku 1955 ukończył pięcioletnie Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Wraz z żoną Teresą Olszewską - Bancewicz, przyjechał do Jeleniej Góry, gdzie pracował jako grafik w Jeleniogórskich Zakładach Przemyłowych. Był również instruktorem plastyki w domach kultury. Uczestniczył czynnie w życiu kulturalnym Jeleniej Góry. Bierze udział w konkursach zajmując wiodące miejsca i uzyskując wyróżnienia. Eksponuje swoje prace na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Ma na koncie ponad trzydzieści wystaw.


RETROSPEKTYWA (694  odsłon)

TEXT

malarstwo

Anita Giesbers

Anita Giesbers - z zawodu kreślarz oraz technik budowlany. Od 1999 roku mieszkanka Goerlitz, a od 2004 należy do Górnołużyckiego Towarzystwa Plastycznego  w Loebau. Od wielu lat bierze czynny udział w licznych wystawach grupowych na terenie Niemiec i za granicą.         

OPOWIEŚCI (632  odsłon)

TEXT

malarstwo

Barbara Malinowska
Od urodzenia związana z Wałbrzychem. Z wykształcenia projektant wnętrz. Zawodowo pracująca w Dziale Oświatowym w Muzeum w Wałbrzychu. Autorka tomików poezji: "Mój prywatny świat" oraz "Stokrotnik". Współautorka antologii. Polscy Poeci Papieżowi Poecie "Cud który trwa". Ma na swoim koncie dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce, między innymi w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Lublinie, oraz poza jej granicami: w Niemczech, Czechach, Włoszech. Prowadzi warsztaty malarskie, gdzie pod jej okiem starsi i młodsi uczestnicy indywidualnie doskonalą swój warsztat. Wiceprzewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Wałbrzychu.

LINIE BAŁTYKU I KARKONOSZY (574  odsłon)

TEXT

rysunek

Tadeusz Suski
Urodził się w Jaworze 1948r., mieszka w Kamiennej Górze. Malarz i farmaceuta. W 1964r. pobierał lekcje rysunku i malarstwa w pracowni Antoniego Brade. Od wielu lat kolekcjonuje obrazy swojego mistrza i nauczyciela. Malarstwem zajmuje się od 1978r., tworzy cykle obrazów inspirowane naturą, pejzażem, architekturą, w których ujawnia się fascynacja polskim koloryzmem. Obrazy artysty powstają w wyniku licznych procesów o charakterze analitycznym lub syntetycznym, procesów wyboru, gromadzenia oceny, sugerowania, porównywania i scalania cech. Związany jest ze środowiskiem twórczym Kamiennej Góry, członek stowarzyszenia „Nowy Młyn" Kolonia Artystyczna i ZPAP. Tworzy w technikach: olej, akryl, rysunek,tempera, akwarela. Uczestniczy w plenerach malarskich, przeglądach plastyki, konkursach i wystawach: w Kamiennej Górze, Zgorzelcu, Boguszowie Gorcach, Krzeszowie, Bogatyni, Jaworze, Wałbrzychu, we Wrocławiu, we Francji.


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna