banner

"Kształtem samotności" (703  odsłon)

TEXT

wystawa rysunku i malarstwa

Agata Tracz Wystawa KSZTAŁTEM SAMOTNOŚCI jest obszernym zbiorem wybranych rysunków Agaty Tracz, wykonanych w latach 2007-2014.
Agata Tracz to młoda jeleniogórska poetka, tworząca również rysunki. W Galerii hall ODK debiutuje swoją pierwszą wystawą rysunków. Wiele jej tekstów było przedstawionych podczas wieczorków poezji m.in. w Książnicy Karkonoskiej. Rysunki, często nawiązujące do utworów poezji, zdecydowała się po raz pierwszy przedstawić. Twórczość, którą ukazuje jest swojego rodzaju autoterapią.
To twórczość pełna głębokich przemyśleń, wątpliwości, poszukiwań, płynna i zależna od nastroju. Różnorodność stanu ducha artystki wpływa na kolory, dynamiczność, tematykę, czy sam czas ich powstawania. Jedne są pracami bardzo szybkimi, urywkami zapamiętanych chwil, plamami, zbiorem kolorów; inne, powstają wolniej, tworzone częściej kredką czy ołówkiem, przez kreski tworzą formę i treść.

"Wszystko jest możliwe" - Jarosław Krukowski (929  odsłon)

TEXT

wystawa rysunku

Jarosław KrukowskiJarosław Krukowski - urodził się we Wrocławiu. Absolwent ASP im.E. Gepperta we Wrocławiu. Uczeń prof. Wałaszka i prof. Dymitrowicza. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem, oraz rzeźbi.
Jarek Krukowski jest artystą próbującym tworzyć ramy istniejącego porządku poprzez formy i akcenty koloru. W otaczającej rzeczywistości jest bariera i On ją przemija swą rzeczywistością. Maciej Piotrowski - malarz artysta.
Rysunek to więź z  ludźmi, miłość i pokora, ale też walka o lepszy świat i nie zafałszowaną prawdę
. (Jarosław Krukowski).
Wystawa czynna do 30.10.2014.

„Moje wymarzone wakacje“ - „Talenty 2014” (1242  odsłon)

TEXT

03.06 11:00 galeria HALL

Corocznie organizowana w ODK wystawa z cyklu TALENTY 2014. Biorą w niej udział uczniowie szkół podstawowych w Jeleniej Górze. Wernisaż wystawy od lat jest efektem trafnego wyboru "talentów", jak również wysokiego poziomu merytorycznego kadry prowadzącej zajęcia plastyczne w szkołach podstawowych w naszym mieście.

BOROWICE 2013 - Poplenerowa Wystawa Fotografii (605  odsłon)

TEXT

Kotlina Jeleniogórska oraz jej bliższe i dalsze otoczenie od lat przyciągają ludzi o duszy artystycznej, w tym fotografów. Nic też dziwnego, że to właśnie w tym regionie powstało silne środowisko fotograficzne, którego jednym z przykładów jest Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne - dzisiaj już ponad półwieczne. Jednym z zadań Towarzystwa jest propagowanie fotografii poprzez organizowanie plenerów i wystaw. Plenery w naszym regionie, chociaż było ich wiele na przestrzeni półwiecza JTF, wciąż maja "wzięcie", szczególnie wśród pasjonatów fotografii z dalekich stron, dla których nasz region jest wciąż przysłowiową Mekką krajobrazowa i nie tylko.


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna