banner

Pastorałki 11.12.2014 (511  odsłon)

TEXT

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru MASKA

„PASTORAŁKI" Tytusa Czyżewskiego to uteatralniony muzyczny program oklaskiwany w kraju, jak również za granicą, w Anglii, Szkocji i Walii. Nagrodzony „SREBRNYM KLUCZYKIEM" redakcji „NOWIN JELENIOGÓRSKICH" za kreację aktorską.
W programie „PASTORAŁEK" znalazło się kilkanaście utworów. Całość utrzymana jest w klimacie bożonarodzeniowym. Specyficzny język Tytusa Czyżewskiego zawarty w utworach z pewnością „sprowokuje" widza do delikatnego uśmiechu na twarzy.
Autorska muzyka i aranżacje to ciekawe połączenie brzmień folkowych i współczesnych klimatów.

Wystąpią: Krzysztof Rogacewicz - śpiew, Paweł Sikora - muzyka, aranżacje, instrumenty klawiszowe, Maksymilian Rogacewicz - fagot.

Otwrata Grupa Swingująca koncert 10.12.2014 (526  odsłon)

TEXT

Koncert w wykonaniu Otwartej Grupy Swingującej ODK w składzie:

Marzena Madej - vocal, Jolanta Koc - vocal, Mirosław Szeffer - gitara basowa, Krzysztof Przyborowski - saksofon, Janisław Hiller - pianino, Leszek Bartnicki - perkusja.

Mikołajki w ODK 2014 (504  odsłon)

TEXT


W programie gry, konkursy i zabawy dla dzieci oraz wizyta św. Mikołaja.

"Wymiary"- wernisaż (594  odsłon)

TEXT

Wernisaż wystawy malarstwa nowoczesnego

Pavel Vašíček - urodzony w 1979 w Mlada Boleslav. W 2000/2006 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Pradze studiując klasyczne techniki malarskie u prof. Zdeňka Berana. Mieszka i pracuje w Kutnej Horze. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli młodego pokolenia czeskich malarzy realistów. Jest znany ze swoich monumentalnych kompozycji figuralnych realistyczno-ekspresyjnych. Tworzy malarstwo nowoczesne łączące fakt i fikcję, wyrażające „erę spektaklu" w świecie dwuznaczności - rzeczywistości i iluzji, prawdy i fałszu, które poprzez swoją ambiwalencję rozmywają się w pędzącym świecie XXI wieku. To malarstwo analityczne, wyrażające autentyczną emocjonalną wybuchowość, pobudzające i skłaniające oglądającego do koncentracji i kontemplacji nad własnym wyrazem uczuć i zachowań. To świadome malarstwo nie pozostające bez wpływów romantyzmu, renesansu, kubizmu i myśli filozoficznej humanizmu.

Dorota Leszczyłowska
Galeria Promocje ODK

"Kropla słowa" Krystyna Stańko (636  odsłon)

TEXT

koncert z cyklu "JAZZ w ODK"

KRYSTYNA STAŃKO - wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.

"Kropla słowa" (2012) to kolejny - po płycie "Secretly" (2010), poświęconej twórczości Petera Gabriela - album, obecnej na polskiej scenie od połowy lat 80-tych, tej wszechstronnej wokalistki. Tym razem artystka, wraz z wibrafonistą i kompozytorem Dominikiem Bukowskim, sięgnęła po polską poezję m.in. takich twórców jak Wisława Szymborska, Tomasz Jastrun i Halina Poświatowska.
Połączenie najwybitniejszych wierszy polskich poetów z muzyką jazzową dało świetny efekt, trafiający zarówno do miłośników jazzu jak i poezji. To niezwykłe połączenie stylistyki jazzowej z konwencją poezji śpiewanej oraz doskonałe interpretacje wokalne, połączone z ogromną wirtuozerią zaproszonych do udziału w projekcie instrumentalistów,
Album „Kropla słowa" został w 2012 r. uznany przez czytelników „Jazz Forum" za Album roku.
Podczas koncertu usłyszymy utwory z albumów „Kropla słowa" oraz  „Secretly".

Skład zespołu: Krystyna Stańko - vocal, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Dominik Bukowski -  wibrafon, Przemek Jarosz  - perkusja

"Kształtem samotności" - wernisaż (602  odsłon)

TEXT

wystawa rysunku i malarstwa Agaty Tracz

Wystawa KSZTAŁTEM SAMOTNOŚCI jest obszernym zbiorem wybranych rysunków Agaty Tracz, wykonanych w latach 2007-2014.
Agata Tracz to młoda jeleniogórska poetka, tworząca również rysunki. W Galerii hall ODK debiutuje swoją pierwszą wystawą rysunków. Wiele jej tekstów było przedstawionych podczas wieczorków poezji m.in. w Książnicy Karkonoskiej. Rysunki, często nawiązujące do utworów poezji, zdecydowała się po raz pierwszy przedstawić. Twórczość, którą ukazuje jest swojego rodzaju autoterapią.
To twórczość pełna głębokich przemyśleń, wątpliwości, poszukiwań, płynna i zależna od nastroju. Różnorodność stanu ducha artystki wpływa na kolory, dynamiczność, tematykę, czy sam czas ich powstawania. Jedne są pracami bardzo szybkimi, urywkami zapamiętanych chwil, plamami, zbiorem kolorów; inne, powstają wolniej, tworzone częściej kredką czy ołówkiem, przez kreski tworzą formę i treść.

Otwarta Grupa Swingująca (607  odsłon)

TEXT

koncert z cyklu "JAZZ w ODK"


Koncert z cyklu JAZZ w ODK.


Skład zespołu: Marzena Madej - wokal, Mirosław Szeffer - gitara basowa, Krzysztof Przyborowski - saksofon, Janisław Hiller - pianino, Leszek Bartnicki - perkusja.

"Trzecia Edycja" (773  odsłon)

TEXT

wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Beaty Kornickiej-Koneckiej, Janusza Koneckiego i Matyldy Koneckiej

Beata Kornicka-Konecka - art.plast.
Dyplom z zakresu projektowania graficznego uzyskała w pracowni doc. Grzegorza Marszałka w 1983r. w PWSSP  w Poznaniu. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Prezentowała swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą (Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Anglia, Czechy i Stany Zjednoczne).
Zdobyła II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Faber Castell 92" w Poznaniu. W 1993 roku otrzymała we Włocławku nagrodę "Pegaza" za całokształt pracy twórczej. Od 1994 roku prowadzi z mężem Januszem Koneckim Centrum Edukacji Artystycznej w Szklarskiej Porębie.
Janusz Konecki - art.plast. Dyplom z grafiki warsztatowej u doc. Tadeusza Jackowskiego w 1983 r. w PWSSP w Poznaniu. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Stany Zjednoczone). Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół Mezzotinty w Gdańsku.

Koncert zespołu „Agat” (708  odsłon)

TEXT

Koncert


Prezentacja i wspólne śpiewanie przebojów muzyki popularno rozrywkowej - koncert nie tylko dla seniorów.

Wośko, Tranberg, Kądziela (688  odsłon)

TEXT

Koncert z cyklu "JAZZ w ODK"


Trio jest nową jakością na duńskiej i europejskiej scenie jazzowej. Powstało w twórczym środowisku Odense, jako odpowiedź na wyzwania rzucane przez współczesny świat i sztukę. Poszukiwanie metod szczerej ekspresji i komunikacji na bazie przejrzystych kompozycji zaowocowało nowoczesną muzyką improwizowaną, intuicyjną, która kontynuuje najlepsze tradycje we współczesnym europejskim jazzie.

"W STYLU RETRO" (601  odsłon)

TEXT

Koncert solistów Studia Piosenki ODK


- koncert solistów Studia Piosenki działającego w ODK

Występują: Waldemar Korczyński, Maryla Nowak, Marzena Madej, Alicja Granda

Akompaniament: Darek Motyka - saksofon,  Andrzej Kolasiński - gitara basowa, Leszek Bartnicki - perkusja,  Janisław Hiller - fortepian

41. JELENIOGÓRSKI JARMARK STAROCI I OSOBLIWOŚCI (807  odsłon)

TEXT

Wydarzenie, które w Jeleniej Górze odbywa się od 1973 roku, jest jednym z największych tego typu w Polsce, na które ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tu kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać,  targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.

"Konfluencja" (606  odsłon)

TEXT

wernisaż wystawy tkaniny artystycznej Ewy Łukiewskiej

Wystawa towarzysząca FESTIWALOWI SZTUKI WŁÓKNA. XLI Międzynarodowemu Sympozjum "Warsztat Twórczy - Kowary".

Ewa Łukiewska ukończyła ASP w Gdańsku. W 1981 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem u prof. Józefy Wnukowej. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem, papierem ręcznie czerpanym. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i ponad 230 zbiorowych. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród. Prace artystki znajdują się w zbiorach m.in. w: Muzeum Narodowym w Gdańsku, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum w Lęborku, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, w Gdyni, w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie w kolekcjach fundacji „Small Pieces for Europe" w Bebington - Anglia.
Każda technika, którą się zajmuję wymaga odrębnej aktywności. Tkanina sprzyja skupieniu uwagi na splotach, strukturze i fakturze, a przede wszystkim na projekcie i pomyśle. Precyzyjne wykonanie dowodzi, że tradycyjne techniki są godne studiów, będąc  źródłem myśli artysty każdego wieku. (Ewa Łukiewska)

"Wszystko jest możliwe" (603  odsłon)

TEXT

wernisaż wystawy rysunku Jarosława Krukowskiego

Jarosław Krukowski - urodził się we Wrocławiu. Absolwent ASP im.E. Gepperta we Wrocławiu. Uczeń prof. Wałaszka i prof. Dymitrowicza. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem, oraz rzeźbi.
Jarek Krukowski jest artystą próbującym tworzyć ramy istniejącego porządku poprzez formy i akcenty koloru. W otaczającej rzeczywistości jest bariera i On ją przemija swą rzeczywistością. Maciej Piotrowski - malarz artysta.
Rysunek to więź z  ludźmi, miłość i pokora, ale też walka o lepszy świat i nie zafałszowaną prawdę
. (Jarosław Krukowski).
Wystawa czynna do 30.10.2014.

Robotyka z LEGO "Większy Kawałek Słońca" (578  odsłon)

TEXT

bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 6 - 12 lat

Wykorzystując specjalne zestawy Lego Education, uczestnicy warsztatów będą mogli stworzyć proste maszyny codziennego użytku wyposażone w silnik oraz proste roboty. Przed przystąpieniem do budowania i programowania, dzieci poznają podstawowe elementy konstrukcyjne oraz ich zastosowanie. Dowiedzą się jak działają koła zębate, dźwignie oraz koła pasowe, a następnie wykorzystają tę wiedzę podczas konstruowania własnych modeli. Ponadto poznają zasady użycia podstawowych czujników wykorzystywanych w automatyce, takich jak np. czujnik ruchu, nachylenia.
Prowadzący: Grzegorz Troć i Daniel Kostrzewa - nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym. Prowadzący od 2 lat warsztaty i zajęcia Lego w Szkole Matematycznej CUBE.

"Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2014" (535  odsłon)

TEXT

Wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii "Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2014"

18. Konkurs fotograficzny Jelenia Góra i Jeleniogórzanie, którego organizatorem jest Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne. Tradycją oraz celem konkursu jest prezentacja dokonań, osiągnięć i postaw twórców fotografujących środowiska jeleniogórskiego i ogólnopolskiego, Ważnymi celami konkursu jest utrwalanie obrazu miasta oraz jego mieszkańców na przełomie wieków z myślą o przyszłych pokoleniach, popularyzacja twórczości fotograficznej w społeczeństwie jeleniogórskim, oraz propagowanie ziemi jeleniogórskiej w całym kraju ze szczególnym uwzględnieniem walorów miasta Jeleniej Góry.

 

Wystawa czynna do 13.09.2014.

Koncert z cyklu "JAZZ w ODK" - OTWARTA GRUPA SWINGUJĄCA (749  odsłon)

TEXT

Koncert w wykonaniu Otwartej Grupy Swingującej ODK w składzie:

Marzena Madej - wokal,
Mirosław Szeffer - gitara basowa,
Krzysztof Przyborowski - saksofon,
Janisław Hiller - pianino,
Leszek Bartnicki - perkusja.

24. Festiwal Piosenki Dziecięcej „Zabobrze 2014” (640  odsłon)

TEXT

Festiwal ma charakter konkursu i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Każdy wykonawca może zgłosić do konkursu dwie piosenki. Uczestnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe. Wykonawców oceniać będzie Jury festiwalu, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, estetykę kostiumu oraz rekwizytów, przygotowanie wokalne i ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

MOJE HIEROGLIFY - wernisaż wystawy fotografii Wojciecha Zawadzkiego (558  odsłon)

TEXT

Wystawa fotografii Wojciecha Zawadzkiego w Galerii Promocje to ekspozycja 25 fotografii wykonanych przed i po 2000 roku.

Jedzie pociąg z daleka czyli interdyscyplinarna podróż artystyczna (531  odsłon)

TEXT

„Jedzie pociąg z daleka czyli interdyscyplinarna podróż artystyczna" odbyła się w Jeleniej Górze w dniach 14 - 17.05.2014 r.

Celem projektu jest: rozwój twórczej wrażliwości dziecka, możliwość wymiany doświadczeń, wzajemne inspirowanie się w poszukiwaniu nowych środków wyrazu i form teatralnych, muzycznych i tanecznych, poznawanie historii i legend związanych z regionem pogranicza polsko czeskiego, prezentacja dorobku artystycznego amatorskich dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych, tanecznych i muzycznych.

  |<   <   1   2   >   >|

Sort by Date Title Hits

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna