banner

RZEŹBA I MEDALIERSTWO (812  odsłon)

TEXT

Maria Bor

Maria Bor - Wyższe studia z zakresu rzeźby, architektury i ceramiki w P.W.S.S.P. - Wrocław i w P.W.S.S.P - Gdańsk.
Zakres działalności artystycznej: projektowanie i realizacja prac z zakresu medalierstwa oraz rzeźby pełnej, płaskorzeźby i t.p. z kamienia, metalu, kamionki, sztucznego kamienia i innych materiałów.

NAGRODY:

1958 - Nagroda Ministra Kultury i Sztuki
1969 i 1975 - Ogólnopolskie Wystawy „PRZECIW WOJNIE",  Lublin, Majdanek
1977 - Konkurs zamknięty na pomnik „POLEGŁYM BOHATEROM ARMII POLSKIEJ", Wałbrzych
1982 - Konkurs zamknięty na płaskorzeźbę „875 LAT JELENIEJ GÓRY"
1994 - Nagroda Wojewody Wałbrzyskiego
1995 - Nagroda Prezydenta Wałbrzycha

PORCJA ENERGII (647  odsłon)

TEXT

malarstwo

Bogumiła Twardowska - Rogacewicz

ARTYSTKA O SOBIE:

Urodziłam się we Wrocławiu w 1960 r. Jestem absolwentką ASP we Wrocławiu. Mieszkam i pracuję w Jeleniej Górze. Zajmuję się malarstwem  i projektowaniem graficznym.
Zrealizowałam ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych. Raz w roku pcham się na Śnieżkę.

 

RELIEFY CZARNE RELIEFY BARWNE (841  odsłon)

TEXT

Anna Kabacińska - Banaszkiewicz

Ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki w PWSSP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Kiejstuta Bereźnickiego otrzymała w 1985 r. Jako specjalizację dodatkową ukończyła tkaninę artystyczną. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych w dziedzinie malarstwa i tkaniny. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w zakresie malarstwa, sztuki włókna i rysunku w kraju i za granicą. Jej prace malarskie i tkackie znajdują się w kilku galeriach i muzeach w Polsce, Norwegii, Niemczech i Japonii. Tworzy w zakresie malarstwa, rysunku i tkaniny unikatowej. Mieszka i pracuje w Warszawie.

JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2006 (949  odsłon)

TEXT

Konkurs "Jelenia Góra i jeleniogórzanie" organizowany jest wspólnie prze Jeleniogórski Towarzystwo Fotograficzne i Osiedlowy Dom Kultury. W tym roku przedsięwzięcie obchodzi swój jubileusz - organizowane jest po raz dziesiąty.

Konkurs "Jelenia Góra i Jeleniogórzanie" jest konkursem przyjaznym dla jego uczestników chociażby poprzez formułę, by dać szansę na zaistnienie na wystawie choć jedną pracą każdego uczestnika, a tym, którzy nie uzyskali nagrody lub wyróżnienia sprawić niespodziankę w postaci upominków od sponsorów, które powiększają radość z wzięcia udziału w konkursie , a może nawet do niego motywują.

Patronat nad konkursem objął podobnie jak w poprzednich latach prezydent Miasta Jeleniej Góry Józef Kusiak.

OBRAZKI i RYSUNKI (1480  odsłon)

TEXT

Cyryl Bartkowiak Małgorzata Laszczak

CYRYL BARTKOWIAK
Urodził się w 1961 r. w Wałbrzychu. W 1981 r. ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Studiował w latach 1981-1986 na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego PWSSP we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1986 r. z projektowania produktu w pracowni Włodzimierza Dolatowskiego; aneks z rysunku u Mariana Wołczuka. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę użytkową oraz zajmuje się wystawiennictwem.

MAŁGORZATA LASZCZAK
Urodziła się w 1961 roku w Lubaniu Śląskim. W 1981 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1981-1986 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom (z wyróżnieniem) uzyskała w roku 1986, w pracowni profesorów Stanisława Rodzińskiego i Zbyluta Grzywacza. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę użytkową i książkową oraz zajmuje się wystawiennictwem.

Honorata Werszler - Sztuka włókna. Rafał Werszler - Rysunek. Grafika. (1029  odsłon)

TEXT

Honorata Werszler: ur. w 1972 r. we Wrocławiu. W latach 1994 - 1999 studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, specjalizacja - Wzornictwo Przemysłowe. W 1999 r. dyplom magistra sztuki w pracowni Włodzimierza  Dolatowskiego. Od 2003 r. członek Związku Polskich  Artystów Plastyków.

 

Rafał Werszler: ur. w 1968 r. we Wrocławiu. W latach 1988 - 1993 - studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydział Ceramiki i Szkła, specjalizacja Szkło Unikatowe. W 1993 r. dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem  w pracowni Prof. L. Kiczury. Od 1993 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 1993 r. plastyk w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu (od 2000 r. Kierownik Działu Wydawnictw DBP). Od 2000 r. udziela się aktywnie w Duszpasterstwie Środowisk Twórczych we Wrocławiu.
Zajmuje się: rysunkiem, grafiką artystyczną, wydawniczą, fotografią, filmem dokumentalnym, satyrą, szkłem unikatowym, malarstwem akrylowym, batikiem. Projektuje strony www, design. Publikował artykuły o sztuce. Autor wielu projektów, katalogów, książek, plakatów i płyt multimedialnych. Wydał dwie książeczki satyryczne. Do 2005 r. autor jedenastu wystaw indywidualnych. Brał udział w 78 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Laureat nagród i wyróżnień. Prace w zbiorach muzealnych i prywatnych.

 

Natura i Abstrakcja (1226  odsłon)

TEXT

akwarele

Helga Pilz

Helga Pilz,   urodzona  w 1943 r. w Varnsdorf, w latach 1962 - 1967 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie Weissensee:
prof. Arno Mohr - rysunek
prof. Michael - tkanina
prof. Fehling - projektowanie
prof. Berens-Hangeler - barwy.
Od 1967 r. jest dyplomowanym architektem wnętrz w firmie Lautex, później NEL. Wykłada na Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Berlinie Weissensee. Jest członkiem Związku Artystów Saksonii oraz Górnołużyckiego Stowarzyszenia Artystycznego. Uczestniczy w wielu wystawach w kraju i za granicą.

 

"Schody do nieba", "OM" (885  odsłon)

TEXT

Zbigniew Gałucki - malarz i rysownik, należy do grupy "euroart" w Zgorzelcu, z którą od wielu lat wystawia swoje obrazy olejne i rysunki. Uprawia malarstwo figuratywne, w którym poza naturalistycznie traktowanym portretem, dominuje pejzaż. Pejzaż zgodny z barwami natury, fascynujący kształtami, ale też pejzaż, w którym miesza się doznanie słońca, deszczu, przyszłości z przeszłością; poszukujący możliwości odejścia w "inną rzeczywistość".

Tomasz Brudniak - artysta malarz tworzy w technice oleju, akrylu, akwareli. Maluje martwe natury, pejzaże i abstrakcje. Ukończył studia pedagogiczne na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym w Kaliszu - Filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Należy do grupy "euroart". Brał udział w wielu wystawach zbiorowych. Indywidualnie wystawiał swoje martwe natury i pejzaże w Piwnicy Staromiejskiej w Zgorzelcu i Galerii Domu Kultury w Bogatyni.

CZESKA I SASKA SZWAJCARIA (1221  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

"Czeska i Saska Szwajcaria 2005" - wystawa pod tym tytułem jest pokłosiem polsko - czeskiego pleneru fotograficznego pod roboczym tytułem "Mezni Louka 2005", który odbył się we wrześniu ubiegłego roku. Inicjatorem pleneru było Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne, a częścią organizacyjną dla strony polskiej zajmowali się: Tadeusz Biłozor wieloletni komisarz plenerów JTF oraz Janusz Pytel aktualny prezes JTF.

   Z ramienia czeskiego środowiska fotograficznego inicjatorem tego pleneru był Bretislav Jansa, prezes Foto - Klubu "Safir" w Turnovie i jednocześnie prezes Stowarzyszenia Fotografów Euroregionu Nysa "Kontakt", które to Stowarzyszenie ma za zadanie integrować fotografów z całego Euroregionu i organizacyjnie ich wspierać - stąd w plenerze brała udział również grupa czeskich fotografów.

POSZUKIWANIA MALARSKIE W DOLINIE BOBRU (1529  odsłon)

TEXT

Wiesław Kozłowski i Ireneusz Szymik

Obaj artyści są realistami, którzy w sposób analityczny opisują otaczający ich świat. Malowane przez Nich pejzaże są najczęściej wizerunkiem konkretnego miejsca, o czym świadczą tytuły prac.
Fascynuje Ich żywioł morza, surowe piękno górskich masywów, pejzaż doliny Bobru, zmysłowa bujność drzew, bezkres przestrzeni, uroki wiejskiego krajobrazu czy piękno starej architektury miasta, w którym żyją. Świetne wyczucie barwy i formy prezentują malowane przez obu artystów martwe natury - owoce i kwiaty. U Ireneusza Szymika dominuje "ciemna paleta" - ciemne i oliwkowe zielenie, wyciszone czerwienie, ochra, siena oraz szereg innych barw o pokrewnym tonie. Pejzaże Wiesława Kozłowskiego są z kolei pełne światła.  Jego sztuka również nie wymaga uzasadnień; to dobry warsztat malarski, wyczucie koloru i silny duchowy związek z naturą.

Stanisława Ciechanowska

 

 


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna