banner

OFF on the WALL (550  odsłon)

TEXT

Wystawa plakatów z międzynarodowych festiwali filmowych organizowana w galerii "HALL" towarzyszy  Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu "ZOOM - ZBLIŻENIA", który organizowany jest w Jeleniej Górze w dniach 8 - 11 luty 2007 roku.
 Większość prezentowanych plakatów zawdzięczamy życzliwości Oświęcimskiego Centrum Kultury i działającemu tam AKF - "CHEMIK". Plakaty te gromadził przez lata, pracujący tam Henryk Lehnert - znany, popularny, a przede wszystkim wybitny twórca filmów niezależnych. 
 

FOTOGRAFIA - WYSTAWA PIĘCIU... (644  odsłon)

TEXT

wystawa towarzysząca obchodom 45-lecia Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficz-nego.

"Fotografia - wystawa pięciu..." to specjalnie niedokończony tytuł, by pobudzić do refleksji tych, którzy przyzwyczaili się do tego, że on sam wyjaśnia w dużej mierze o co chodzi - w książce, filmie, sztuce teatralnej, czy - jak tutaj - wystawie. Dobrze jest niekiedy dać możliwość ułożenia, dopowiedzenia tytułu potencjalnym widzom wystawy, bo wtedy mogą oni poczuć się jego współtwórcami.

"Jelenia Góra i jeleniogórzanie" (1323  odsłon)

TEXT

wystawa retrospektywna

Pierwszy konkurs odbył się w 1997 r. a wystawa pokonkursowa miała miejsce w Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczyło w nim 17 autorów, którzy łącznie nadesłali 74 prace.
Trzeba tu wspomnieć, że konkurs na przestrzeni dziesięciolecia przechodził swoją ewolucję co do formatu i techniki. Najpierw obowiązywał format 15 x 20 cm i technika barwna, potem doszedł format mieszany, czyli od 15 x 20 cm do 20 x 30 cm, by stanąć na jednym formacie tj. 20 x 30cm. Zmiana na większy format w dużej mierze wiązała się też z tym, że takie fotografie w większych ilościach mogła pomieścić większa galeria. Dlatego też następne wystawy pokonkursowe odbywały się w zaprzyjaźnionej z JTF-em Galerii "Promocje" w zabobrzańskim ODK. W międzyczasie doszła też technika czarno - biała.

Mój baśniowy świat (777  odsłon)

TEXT

Wystawa prac dzieci z cyklu "Talenty 2006"

Wystawa organizowana jest we współpracy z nauczycielami jeleniogórskich szkół podstawowych.

Podczas wystaw z tego cyklu prezentowane są prace dzieci uzdolnionych wyłonione drogą konkursów na zadany temat, które organizowane są w szkołach.

Lwów i nie tylko w fotografii Teodora Gutaja (1037  odsłon)

TEXT

Teodor Gutaj

TEODOR GUTAJ urodził się w 1931 r. w Borysławiu koło Lwowa. Z wykształcenia i z zawodu mechanik - konstruktor, specjalista w zakresie budowy obrabiarek. Ukończył ównież trzyletnią Szkołę Rysunku i Malarstwa Polskich Artystów Plastyków im. Aleksandra Gierymskiego przy O.K.P. w Jeleniej Górze. Od 1947 r. jeleniogórzanin, turysta fotografujący. Do 1990 r. członek zarządu i sekretarz FOTO - KLUBU "Celwiskoza". W roku 1981 związuje się z Jeleniogórskim Towarzystwem Fotograficznym. Ujawnia zainteresowanie fotografią reportażową, krajoznawczą, portretem, architekturą i makrofotografią. Pielgrzymując notuje osiągnięcia w fotografii sakralnej. Uczestniczy w plenerach fotograficznych  i w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych, krajowych i zagranicznych. Zdobywając wiele wyróżnień cieszy się dużym uznaniem. W 2001 r. otrzymuje Odznaczenie Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem "Zasłużony Działacz Kultury". Obecnie sekretarz Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców w Warszawie - Foto - Klubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem AFRP (artysta fotograf) oraz członek Czeskiego Stowarzyszenia Fotografów Euroregionu Nysa "Kontakt".

Ratusze miast Euroregionu Nysa (735  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Wystawa "Ratusze  Miast Euroregionu Nysa" została zorganizowana z okazji obchodów
100-lecia budowy ratusza w Kamiennej Górze.

Na wystawie prezentowane są fotografie czterdziestu trzech ratuszy, w tym dwudziestu dziewięciu czeskich, jednego niemieckiego i trzynastu polskich.

Wystawa powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Fotografów Euroregionu Nysa KONTAKT w Libercu.

MOJE MAGICZNE MIEJSCA (1007  odsłon)

TEXT

fotografia Andrzeja Siuty

Andrzej Siuta - urodzony w 1960 r., jeleniogórzanin, nauczyciel WF w I Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze, zapalony turysta i żeglarz.
Zajmuje się fotografią krajobrazową starając się dostrzegać nie tylko to, co wielkie i niezmienne, ale również rzeczy małe i ulotne - pianę na wodzie lub igiełki szadzi na gałęziach.


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna