banner

MALARSTWO (709  odsłon)

TEXT

Ewa Domańska - Dziemidowicz

Urodziłam się w Żaganiu, sztuką Interesowałam się od dzieciństwa, ale tak naprawdę to podjęcie pracy dekoratora i samodzielna organizacja pracowni w Ognisku Plastycznym dyrektora Jerzego Krempa w Malborku pozwoliła mi na rozwinięcie skrzydeł...
Przygoda ta trwa do dziś. Pierwsze wystawy obrazów przygotowywane przez ze mnie w witrynach sklepowych   w Malborku i Zgorzelcu. Od 1989 roku zostałam dekoratorem  w  Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. Od tego momentu rozszerzyłam  działalność wystawienniczą w Galerii MDK przez organizowanie corocznych prezentacji sztuki, plenów w Karkonoszach, aukcji charytatywnych itp.
Ewa Domańska - Dziemidowicz

PEJZAŻ W AKWARELI (779  odsłon)

TEXT

Elzbieta Wiśniewska

Studia i dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Animator kultury artystycznej. Kurator ogólnopolskich konkursów i wystaw, m.in.: Ogólnopolskie konkursy i wystawy „Impresje polskie" im. Bronisława Jamontta. Wielokrotny udział w plenerach malarskich, sympozjach i innych akcjach artystycznych popularyzujących sztukę. Autorka scenariuszy ekspozycji, opracowań katalogów (układów graficznych i wstępów), aranżacji 270 prezentacji artystycznych oraz ponad 60 publikacji (artykułów o sztuce współczesnej, artystach, komentarzy i odczytów). Członkini Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych Eko-art w Poznaniu.

Jelenia Góra w malarstwie (911  odsłon)

TEXT

poplenerowa wystawa malarstwa

Jelenia Góra jest niezwykła. Nie tylko przez swą urodę i kontekst krajobrazowy. Także przez towarzyszące jej legendy. Choćby tę o założeniu osady przez księcia Bolesława na przełomie VIII i IX w.. Oto książę ów i jego drużyna lubili polowania. W szczególności - na jelenie, choć jednocześnie to zwierze uchodziło za święte. Pewnego więc razu Bolesław udał się na łowy w kotlinę śródgórską. Ujrzał tam rogacza tak wielkiego i pięknego, jakiego dotąd nie spotkał. Tak zachwycił on księcia, że postanowił w miejscu spotkania go wznieść osadę. Ku jego pamięci nazwano ją Jelenią Górą. Osada przekształciła się w miasto, które trwa nieprzerwanie i po dziś poraża urodą turystów i wciąż nowych mieszkańców tak, jak ów mityczny jeleń.

METAMORFOZY (804  odsłon)

TEXT

wystawa tkaniny

Janusz Motylski

Janusz Motylski - Urodzony w 1960 r. w Jeleniej Górze, zamieszkały w Karpaczu.

Absolwent: Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu; Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Filia w Cieszynie (dyplom z malarstwa -  1989r.); Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ( dyplom z filozofii u ks. bpa prof. dra hab. Ignacego Deca - 2004r.)  
Zakresy działań artystycznych: rysunek, malarstwo, grafika warsztatowa, grafika użytkowa, tkanina unikatowa, rzeźba, fotografika;

Współzałożyciel Śląskiej grupy „Sześć"; uczestnik „Działań Twórczych - KORKONTOI", członek zarządu  Stowarzyszenia Artystów Karkonoszy i Gór Izerskich „NOWY MŁYN".

Animator kultury, pedagog, opiekun i koordynator działań kulturalno-artystycznych Galerii im. Jana Pawła II w Karpaczu oraz współinicjator nowotworzonej Galerii „Regio Korkontoi" w Karpaczu.

Prace prezentowane na ponad 40 wystawach indywidualnych w Polsce i kilku krajach europejskich. Udział w  kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Laureat wielu nagród i wyróżnień artystycznych i pedagogicznych. W 2006 r. uhonorowany prestiżową nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego - ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W KULTURZE.


JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2007 (716  odsłon)

TEXT

pokonkursowa wystawa fotografii

Zaczynająca się nowa dekada Konkursu „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie" rozpoczęła się  innowacjami, a  mianowicie: Jury po raz pierwszy obradowało w składzie międzynarodowym,  po raz pierwszy Jury było z pię-ciu miast, po raz pierwszy 40-stu autorów nadesłało swoje  prace  i  po raz pierwszy wpłynęło tak dużo prac, tj. ponad dwieście.
    I jak zwykle w takich regionalnych konkursach poziom nadesłanych prac był zróżnicowany pod względem poziomu , były zarówno prace wyróżniające się jak i nieco słabsze pod względem technicznym bądź  kompozy-cyjnym. Tak więc Jury miało przysłowiowy ciężki orzech do zgryzienia.
    Jednocześnie można mieć  skromną nadzieję, że w przyszłorocznym naszym  konkursie będą uczestniczyć  mieszkańcy tych miast, z których byli zamiejscowi Jurorzy, a więc z Karpacza, Lubawki, Bolesławca, a nawet z czeskiego Turnova.

SPLOTY DUSZY (671  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna

Anna Jesinowicz - Nguyen

Anna Jesinowicz Nguyen - urodzona 16. 01. 1956 r. W Głogowie
1975 - 1980 r. - studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział konserwacji dzieł sztuki)

artystka inspiruje się poezją, muzyką, psychologią analityczną C. G. Junga, w swoich pracach stosuje elementarne formy geometryczne oraz uniwersalne symbole.

od 1999 r. związana z Galerią Tkacką "Na Jatkach" we Wrocławiu

projektuje tkaninę artystyczną i realizuje swoje projekty

IMPRESJE (665  odsłon)

TEXT

malarstwo

Dieter Strahl

Dieter Strahl urodził się 1934 roku w Rosenhain, w powiacie Löbau.

 

W latach 1948 - 1951 przebywał w górach Harcu, w miejscowościach Annaberg i Olbernhau, gdzie uczył się rzeźbiarstwa.

 

W roku 1952 rozpoczął studia na wydziale rzeźby w Lipsku, po ukończeniu których podjął pracę w teatrze jako scenograf.

Wiosenne nastroje (737  odsłon)

TEXT

fotografia

Ulrich Pilz

 

1942 -  urodzony  w Kostrzynie

1959 - 1962  Nauka zawodu-ślusarz narzędziowy

1965 - 1967  Wyższa Szkoła Zawodowa w Berlinie - Lichtenbergu  

1967 - 1985 Technologia i przetwarzanie danych w Fabryce silników w  Cunewalde

1986 - 1989 Ochrona zdrowia i BHP w handlu
1989 - 2004   Dział Turystyki w zarządzie miejskim w Löbau. 

PARTYTURY PRZESTRZENI (781  odsłon)

TEXT

prace na papierze

Elżbieta Suchcicka

 

Architekt i artysta . Dyplom na Politechnice Wrocławskiej w 1987r.


Tworzy  w technikach  mieszanych. Eksperymentuje w różnych tworzywach, teraz są to prace na papierze. Często motywem przewodnim Jej obrazów jest architektura i przetworzone elementy przyrody jak również abstrakcja . Artystka poprzez swoje  malarstwo  dokonuje własnej „interpretacji" otaczającego nas świata. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

pustynne miasta (621  odsłon)

TEXT

malarstwo

Małrorzata Nowak

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych(2006)dyplom z malarstwa (z wyróżnieniem) w pracowni prof. zw. Jana Świtki oraz krytyka sztuki;

promotor prof.dr.hab Jolanta Dabkowska -Zydroń

dwa lata studentka Historii Sztuki Uniwersytet, Wrocław        
 -2006 - VisualArtProjekt,prezentacja prac video, Postdalia, Poznań
 -2006 wystawa pokonkursowa, Konkurs im. Marii Dokowicz, ASP Poznań
-2006 - Kody i wrażenia, malarstwo, Galeria Muflon, Jelenia Góra
-2005 - Widzenie poprzez dźwięk, instalacja dźwiękowa, Stara Rzeźnia, Poznań 
-2004 -Tańczące figury na tle pejzażu,
wystawa towarzysząca spektaklowi, Teatr Tańca, Poznań                         
-2003 - Wystawa Pracowni Rzeźby, Palmiarnia, Poznań                                       


zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna