banner
Edyta Kulla "Szklane sekrety między nami z emocjami" - warsztaty dla Mam
Prowadzący: ODK-admin (373 reads)

Już w tą sobotę 13.09.2014r zapraszamy wszystkie Mamy na bardzo ciekawe warsztaty prowadzone przez Panią Edytę Kulle "Szklane sekrety między nami z emocjami".

Gdy byłam dzieckiem, uwielbiałam bawić się wykorzystując małe szkiełka znalezione na podwórku i płatki kwiatów, traw czy inne zdobyczne elementy. Zabawa polegała na tym by w ziemi ułożyć z tego obrazek, nakryć go szkiełkiem i przysypać ziemią. Następnego dnia było poszukiwanie „sekretów" i z wypiekami na twarzy odkrywanie, by zobaczyć jakie zaszły zmiany w ułożonej wcześniej kompozycji. Owe „sekrety" stały się moimi pierwszymi próbami tworzenia szklanych obrazów. Być może, dzięki temu zostałam witrażystką.
Spróbujmy, wrócić do dzieciństwa i w trochę inny sposób stworzyć swoje sekrety. Jak sprzed lat wykorzystywać będziemy szkło, płatki kwiatów, papierowe koronki, firanki i inne „pięknościowe" detale i elementy. Można dla wzmocnienia emocji zabrać ze sobą zdjęcie z dzieciństwa, a co z nim zrobimy to „sza" będzie to sekret. Wasze osobiste sekrety będą podróżą w świat zabawy i dzięki temu powstaną piękne małe bibeloty, które posłużą Wam na przykład do ozdobienia torebki, będziecie mogły powiesić go na szyi, w oknie lub przypiąć do kluczy. Możliwości jest wiele, co zrobicie ze swoim sekretem? Ja swój schowam do drogocennej szkatułki i schowam go tam, tylko dla siebie.


Zapraszamy również do zapoznania się z tematem kolejnych warsztatów z cyklu Akademia Rodziny "Mama - Tata - Dziecko" które odbędą się w październiku. Link poniżej:
http://odk.karkonosze.com/index.php/articles/2030
Serdecznie Zapraszamy!!!

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Akademia Rozwoju Rodziny „Mama - Tato - Dziecko".
Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu (75) 75 31 831

Sprawność - zdrowie – uroda ... czyli zajęcia sportowe: gimnastyka dla Pań
Prowadzący: ODK-admin (1019 reads)

Prowadząca: Ewelina Roman, Barbara Mazurczak


Aerobic i callanetics, czyli zestaw opracowanych ćwiczeń, które wzmacniają wszystkie partie ciała, nie obciążając kręgosłupa. Pomagają w uzyskaniu lepszej kondycji i lepszego samopoczucia.


Informacje w sekretariacie ODK.

Zapisy od września.


Read More (19 words)
Warsztaty dziennikarskie
Prowadzący: ODK-admin (387 reads)
Prowadząca: Sylwia Lercher

Zapraszamy młodzież od 16 roku zycia do udziału w zajęciach mających na celu przybliżenie warsztatu dziennikarskiego. Podczas zajęć omówione zostaną podstawy dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego. Nie obędzie się też bez zajęć praktycznych, podczas których zostaną stworzone programy w młodzieżowej redakcji telewizyjnej „Odkurzacz", gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w charakterze dziennikarzy, reporterów i operatorów kamery. Programy zostaną wyemitowane na antenie telewizji kablowej „Dami".

Zapraszamy już we wrzesniu!

Autorska pracownia malarstwa Bogumiły Twardowskiej - Rogacewicz "ALE PLAMA"
Prowadzący: ODK-admin (996 reads)

Pracownia plastyczna dla dorosłych.


Prowadząca: Bogumiła Twardowska-Rogacewicz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. (Dyplom z malarstwa i projektowania graficznego.) Kocha malarstwo abstrakcyjne, ale maluje także pejzaże.

Na zajęciach będzie można poznać podstawy rysunku i malarstwa. 

Zajęcia dla wszystkich dorosłych, którzy pragną realizować siebie i swoje marzenia artystyczne.
Serdecznie zapraszamy!!!

Zajęcia:
grupa I  -  czwartek 12:00 - 15:00
grupa II -  czwartek 16:00 - 19:00

Opłata za zajęcia 40zł/mc płatne do 10 - go każdego miesiąca.
null

MAMA TATO DZIECKO - Akademia Rozwoju Rodziny
Prowadzący: ODK-admin (1686 reads)
Głównym celem projektu „Mama - Tato - Dziecko" jest wspieranie rozwoju rodziny poprzez następujące działania:
 „Akademia Mamy", w ramach której odbędą się warsztaty rozwoju twórczego oraz osobistego mam.
„Akademia Taty" czyli cykl warsztatów dla tatusiów dotyczących tworzenia dobrych relacji z dzieckiem w kontekście realizacji celów zawodowych i osobistych.
„Akademia Dziecka" czyli spotkania dla dzieci w formie warsztatów artystycznych: plastycznych, muzycznych, teatralnych i cyrkowych.
Natomiast w ramach „Akademii Rodziny" będziemy wspólnie tworzyć, bawić się i integrować z rodziną.
Wszystkie warsztaty i zajęcia są prowadzone przez doświadczonych trenerów.

Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach projektu są bezpłatne.
Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!Read More (4841 words)
"Kąpiele w dźwiękach"
Prowadzący: ODK-admin (265 reads)
Proponujemy Państwu wykonywanie koncertów na misach i gongach.
Koncerty będą miały charakter relaksacyjny - uczestnicy biorący w nich udział ułożeni są na karimatach i przykryci kocem.
Instrumenty używane do koncertów (misy i gongi) znane są już ludziom Wschodu  od ok. 5000 lat i używane były i są nadal podczas medytacji w klasztorach Tybetu i w innych zakątkach Azji. Ich dźwięk uspokaja, rozjaśnia myśli i wycisza emocje i prowadzi do stanu skupienia. Bardzo dobrze uzupełnia pochodzące także ze Wschodu praktyki jogi.
W kulturze Zachodu XX i XXI wieku misy tybetańskie i gongi używane są do masażu dźwiękiem oraz podczas koncertów relaksacyjnych,  czyli tzw. „kąpieli dźwiękowych". Wydają one wielowarstwowy, wysokiej jakości dźwięk - pomagają zsynchronizować ze sobą obie półkule mózgowe oraz oczyścić i ożywić energię życia w każdej komórce ludzkiego ciała.

Read More (11 words)
Aerobic
Prowadzący: ODK-admin (754 reads)
Aerobic czyli zestaw opracowanych ćwiczeń, które wzmacniają wszystkie partie ciała, nie obciążając kręgosłupa. Pomagają w uzyskaniu lepszej kondycji i lepszego samopoczucia.

Read More (11 words)
Break Dance
Prowadzący: ODK-admin (371 reads)

Zapraszamy do pierwszej profesjonalnej szkoły tańca BREAK DANCE w Jeleniej Górze. Zajęcia poprowadzi: BBOY DZIN (Przemek, tel. kontaktowy: 0792661423)


Read More (6 words)
Pracownia fotograficzna
Prowadzący: ODK-admin (250 reads)

W oparciu o przykłady z historii fotografii oraz trendy charakterystyczne dla sztuki współczesnej, każdy z uczestników spróbuję odnaleźć własny fotograficzny styl i to, co dla niego w fotografowaniu najważniejsze. Głównym założeniem naszych spotkań będzie więc indywidualny rozwój każdego z uczestników, pobudzanie wyobraźni oraz kształtowanie warsztatu fotograficznego.


Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od lat 12

Read More (11 words)
Pracownia teatralna "odek"
Prowadzący: ODK-admin (581 reads)

Pracownia teatralna „odek" działa w Osiedlowym Domu Kultury od września 2005 roku pod opieką instruktorską Jacka Paruszyńskiego. Skupia młodzież szkół średnich i gimnazjalną.

Premiery:

2006: "Kalejdoskop"

2007: "111"

2008: "Jaskinia Filozofów"

 

SUKCESY:

2009:

- VII Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych - "CHOCHOŁ" - 2009 - WROCŁAW. GRAND PRIX - NAGRODA GŁÓWNA za spektakl "Jaskinia Filozofów".

- XIV Ogólnopolskie Forum Teatrów Szkolnych Scena Młodzieżowa, Poznań 2009. Nagroda Ministra Edukacji Narodowej, Nagroda Specjalna Dyrektora Teatru Ósmego Dnia, za spektakl "111".

- Spektakl "111" prezentowany w ramach Dni Młodych Teatrów w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, 05.06.2009r.

2008:

- VI Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych -  "CHOCHOŁ" - 2008 - WROCŁAW. GRAND PRIX - NAGRODA GŁÓWNA za spektakl "111".

- Spektakl "Jaskinia Filozofów" prezentowany w ramach dnia OFF-JST na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych w 2008r.

2007:

- 26.09.2007  o godz. 18.00 na scenie Studyjnej Teatru Jeleniogorskiego, w ramach Sceny OFF Jeleniogórskich  Spotkań Teatralnych  grupa "odek" zaprezentowała spektakl pt. "111" wg tekstu Tomasza Mana i w reż. Jacka Paruszyńskiego.


Read More (9 words)
Warsztaty dla dzieci "Większy Kawałek Słońca" - zajęcia na STYCZEŃ ZAPRASZAMY
Prowadzący: ODK-admin (686 reads)
Zapraszamy do udziału w warsztatach artystycznych, które przeznaczone są zarówno dla dzieci ze szkół podstawowych, jak i dla młodzieży (podział na grupy wiekowe).
W ramach projektu 1 raz w tygodniu przez cały rok kalendarzowy będą się odbywały warsztaty: teatralne, cyrkowe, plastyczne, arteterapeutyczne, choreoterapeutyczne itp. 
Projekt ma na celu zapoznanie uczestników z różnymi dziedzinami sztuki i pomoc w odkryciu własnych potrzeb i zainteresowań, uczenie umiejętności współpracy w grupie i kontaktów interpersonalnych.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Zapisy w sekretariacie ODK lub pod nr telefonu  (75) 75 31 831
Read More (15 words)
Pracownia teatralna
Prowadzący: ODK-admin (978 reads)
Prowadzący: Jacek Paruszyński 

Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości i wyobraźni dziecka, poszerzanie jego wiedzy i umiejętności poprzez zabawę w teatr. Realizacja spektakli jest pretekstem, nie celem, aczkolwiek efekty w postaci przygotowanych prezentacji scenicznych dostarczają wiele satysfakcji młodym aktorom, jak i ich widowni. Grupy z pracowni teatralnej zdobywają wyróżnienia i nagrody na ogólnopolskich i lokalnych przeglądach teatrów dziecięcych. 

Zapraszamy dzieci w  wieku od siedmiu do jedenastu lat już we wrześniu.

Zespół teatralny "Gzygzak"Read More (22 words)
"Wakacje bez nudy" - półkolonie dla dzieci
Prowadzący: ODK-admin (1959 reads)

"Wakacje bez nudy" - półkolonie dla dzieci - 27.06. - 22.07.2016r

ZAPISY OD 16.05.2016r od godz. 9:00

Przy zapisie obowiązuje wpłata.


Cena:

27.06. - 22.07. - 600 zł  ( 1 i 2 turnus )

27.06. - 08.07. - 300 zł  ( 1 turnus )

11.07. - 22.07. - 300 zł  ( 2 turnus )

Cena obejmuje:

- pobyt dziecka od godz. 8:00 - 16:00

- 2 posiłki: drugie śniadanie, 2 - daniowy obiad

- warsztaty artystyczne, wyjście na basen, przejażdżki konne, zajęcia na hali wspinaczkowej,    przejażdżki motorówkami, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki piesze...

Karta Dużej Rodziny:

- dla pierwszych pięciu zgłaszających się rodzin opłata za 1 turnus - 150zł (ulga przysługuje tylko 1 dziecku z rodziny)


Callanetics
Prowadzący: ODK-admin (865 reads)
Callanetics obejmuje proste, ale skuteczne ćwiczenia fizyczne, które sprzyjają uzyskaniu odpowiedniej sylwetki ciała - zarówno pod względem estetycznym jak i zdrowotnym.

Zajęcia: poniedziałek, czwartek,  godz. 17:45-18:45

Akcja „Słońce w mieście”
Prowadzący: ODK-admin (775 reads)

„Słońce w mieście" - półkolonie dla dzieci - 01.08. - 19.08.2016r.

ZAPISY NA PÓŁKOLONIE W MIESIĄCU SIERPNIU od 06.06.2016r od godziny 09:00

tylko osobiście w  sekretariacie ODK, przy zapisie obowiązuje wpłata.

01.08. - 19.08.2016r. - 280zł ( 1,2,i 3 turnus )

01.08. - 05.08.2016r. - 100zł   ( 1 turnus )

08.08. - 12.08.2016r. - 100 zł  ( 2 turnus )

15.08. -  19.08.2016r. - 80zł  ( 3 turnus )

Cena obejmuje:

- pobyt dziecka od godz. 8:00 - 16:00

- II śniadanie

- 2 - daniowy obiad

- warsztaty artystyczne, wyjście na basen, przejażdżki konne, zajęcia na hali wspinaczkowej,    przejażdżki motorówkami, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki piesze...

Karta Dużej Rodziny:

- dla pierwszych pięciu zgłaszających się rodzin opłata 50 zł za 1 i 2 turnus oraz 40 zł za 3 turnus

(ulga przysługuje tylko 1 dziecku z rodziny)

Nauka tańca nowoczesnego, towarzyskiego dla dzieci i młodzieży
Prowadzący: ODK-admin (981 reads)
Prowadząca: Karolina Szybiak

Zajęcia z tańca nowoczesnego łączą dynamiczną muzykę dyskotekową i ciekawe układy choreograficzne. Na zajęciach z tańca towarzyskiego poznacie kroki tańców standardowych i latynoamerykańskich. Grupy prezentują swoje umiejętności na różnego rodzaju imprezach organizowanych cyklicznie w Osiedlowym Domu Kultury.Zajęcia:
poniedziałek:
15:15 - 16:00 "groszki" nowa grupa
16:00 - 17:00 "groszki grupa zeszłoroczna
17:00 - 18:00 hip-hop
18:00 - 19:00 taniec towarzyski

wtorek:
15:15 - 16:00 hip-hop nowa grupa

czwartek:
16:00 - 17:00  "groszki" grupa zeszłoroczna
17:00 - 18:30 taniec towarzyski

piątek
18:00 - 19:00 hip-hop
19:00 - 21:00 taniec towarzyski

Joga
Prowadzący: ODK-admin (882 reads)
Zajęcia dla początkujących osób oraz dla tych, którzy praktykują jogę.

Read More (7 words)
Zespół tańca towarzyskiego
Prowadzący: ODK-admin (403 reads)

Zapraszamy dzieci w wieku 6 - 9 lat na zajęcia Zespołu Tańca Towarzyskiego. Prowadząca: Aldona Mela


Read More (13 words)
Warsztaty plastyczne
Prowadzący: ODK-admin (466 reads)

zapraszamy wszystkich, którzy swe talenty artystyczne chcą i staraja się wyrazić środkami artystycznymi.

warsztaty prowadzi mgr sztuki Joanna Ratajczak - Kurowicka


Read More (73 words)
Klub Brydża Sportowego
Prowadzący: Bogdan Nowakowski (887 reads)

Read More (9 words)

  |<   <   1   2   >   >|

Sort by Date Title Hits

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna