banner

BARWNA KOBIETA (625  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

KATARZYNA TITOW - GAWRYJOŁEK

Kacha Titow - Gawryjołek to postać nietuzinkowa w każdym calu, znana  przez  bardzo  wiele  osób  i  przez  wszystkich niesamowicie ceniona
i lubiana. Kacha to ambitna artystka, cudowna matka, szalona biznes woman, radosna i sympatyczna przyjaciółka, niesamowita kumpela, niezwykły człowiek - kobieta, w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. O kobietach właśnie snuje opowieść w swoich obrazach prezentowanych na obecnej wystawie. Są to kobiety nietypowe (jak sama autorka) a zarazem całkiem zwyczajne. Są one na różnym etapie życia, w rozmaitych sytuacjach, czasem całkowicie nierealistycznych, a czasem zwyczajnie pospolitych.

WOJCIECH ZAWADZKI - FOTOGRAFIA (1040  odsłon)

TEXT

Ur. w 1950 r. we Wrocławiu, studiował geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Fotografuje od lat siedemdziesiątych. W końcu tych lat działa w kręgu wrocławskiej Galerii „Foto - Medium - Art.". Od 1991 r. jest członkiem ZPAF. W latach 1980 - 81 r.  działa w grupie ZESPÓŁ ROBOCZY 4+. Od 1991 do 93  r. jest wykładowcą Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Od 1984 roku mieszka i pracuje w Jeleniej Górze. Jeden z współtwórców programu „fotografii elementarnej". Czołowy przedstawiciel szkoły jeleniogórskiej. Obecnie wraz z Ewą Andrzejewską prowadzi Galerię Fotografii „KORYTARZ" w Jeleniogórskim Centrum Kultury oraz Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Wojciech Zawadzki już na początku lat osiemdziesiątych wykonywał fotografie sięgające do międzywojennej tradycji fotografii amerykańskiej grupy „f 64" ( np. Edward Weston, Ansel Adams).

WROCŁAW NA STAREJ FOTOGRAFII (1077  odsłon)

TEXT

Wystawa fotografii

Wystawa zatytułowana „Wrocław na starej fotografii" to Wrocław, jakiego już nie ma. Składa się na nią ponad sto zdjęć przedwojennego Wrocławia, uzupełnionych o ryciny, repliki starych map oraz reprodukcje grafiki i rysunków Otto F. Probsta, wrocławskiego grafika i architekta. Pomysłodawcą wystawy jest Ryszard Olszak, kierownik spółdzielczego klubu „Promyk" we Wrocławiu, dzięki którego uprzejmości zagościła w naszej galerii. Dzięki prezentowanym fotografiom mamy możliwość przyjrzenia się nieistniejącej już dziś zabudowie wielu obszarów Wrocławia. Nie ma np. dzisiejszego pl. Grunwaldzkiego, pl. Jana Pawła II, ul. Legnickiej, pl. Legionów. Część fotografii to wstrząsające obrazy zrujnowanego w wyniku działań wojennych miasta. Wrocław stracił blisko 70% swojej zabudowy. Jego dawne piękno pozostało na starych fotografiach. 

BYĆ INACZEJ (529  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

BOŻENA MAZURKIEWICZ

     "Skąd przychodzimy? Znikąd. Ze spokoju. Z ciszy. Z miejsca bez strachu, bez bólu. Z błękitnego nieba, z zielonych łąk. Z bajecznego ogrodu, gdzie pod czujnym okiem opiekuna przygotowywaliśmy się. Z krainy śmierci. Z pięknej krainy, gdzie nie ma nic. Z ciemności, z otchłani..."
       Paul Gauguin

Bożena Mazurkiewicz urodziła się w Bolesławcu. Ukończyła studia na kierunku Edukacja Artystyczna obejmująca Sztuki Plastyczne na ASP w Poznaniu. Uzyskała dyplom w zakresie Pedagogiki Sztuki, Rysunku (w pracowni Joanny Imielskiej) oraz aneks do dyplomu w Pracowni Rzeźby u Jacka Jagielskiego. Zajmuje się fotografią, rysunkiem, grafiką i rzeźbą. W galerii „Promocje" ODK prezentowane są fotografie będące efektem 4-letniej pracy artystki.

KARKONOSZE ZAWSZE PIĘKNE (540  odsłon)

TEXT

Zbiorowa wystawa fotografii

Wystawa zbiorowa

Wystawa  stanowi część kolekcji JCK, powstałej w trakcie plenerów fotograficznych towarzyszących od lat Ogólnopolskiemu Biennale Fotografii Górskiej, organizowanych corocznie w schronisku SAMOTNIA.W plenerach biorą udział fotograficy z całej Polski, zapraszani indywidualnie przez organizatora, którym jest Jeleniogórskie Centrum Kultury. Komisarzami plenerów są Ewa Andrzejewska i Wojciech Zawadzki.

ANNA JODZIS - MALARSTWO (975  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

ANNA JODZIS

Ur. w 1962 r. Studiowała w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1983 - 88, na wydziale grafiki warsztatowej (litografia - druk z kamienia, drzeworyt, techniki metalowe (akwaforta i inne).

Malarstwo studiowała w pracowni prof. dr Romany Hałat. Dyplom uzyskała w pracowni litografii prof. J. Grabowskiego. Przez 6 lat studiowała kaligrafię chińską i japońską pod kierunkiem mistrza kaligrafii Masakatsu Yoshida.

Obecnie zajmuje się malarstwem olejnym, akrylowym, akwarelą. Uprawia malarstwo na szkle i na ceramice. Rysuje różnymi technikami - pastel, tusz, węgiel i inne. Tematyka jej obrazów jest różnorodna - pejzaże, portrety, martwe natury, kwiaty, motywy roślinne, konie i inne.


 Od 1990 r. zamieszkała w okolicach Jeleniej Góry, obecnie mieszka w Mysłakowicach. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów „Nowy Młyn".

GOBELINOWE IMPRESJE (800  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna

Jadwiga Leśkiewicz - Zgieb

Studia ukończyła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 1966 roku. Od 1978 roku uprawiała ceramikę i grafikę artystyczną. Do roku 1974 prowadziła pracę dydaktyczną jako starszy asystent na Wydziale Ceramiki w macierzystej uczelni. Od roku 1978 do chwili obecnej zajmuje się tkactwem artystycznym. Od 1979 roku uczestniczy w pracach i wystawach w Galerii Tkackiej „Na Jatkach". 

 „Rok  1979 był  dla  mnie rokiem, w  którym  musiałam  podjąć  ważną  decyzję  zmierzającą do  zmiany zainteresowań  twórczych.  Decyzja  ta  dotyczyła  odejścia  od  dotychczas  uprawianej  grafiki  i  ceramiki na  rzecz  nowej  fascynacji - tkaniny  artystycznej.  

ZATRZYMANE W OBIEKTYWIE (753  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Tadeusz Bilozor

Tadeusz  Biłozor ur. w 1945 roku we Lwowie. Od 1945 roku mieszka w Jeleniej Górze. Fotografią interesuje się od lat młodzieńczych.
 Od 1978 roku jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, od 1997 roku członek Ogólnopolskiej Grupy Twórczej „ART-FOTO", od 1998 roku członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, od 2001 roku należy do Grupy Twórczej Euroregionu „NYSA" (czesko - polsko - niemieckiej) „KONTAKT".
W 2001 roku otrzymał odznakę - Zasłużony Działacz Kultury nadaną przez Ministra Kultury. Grudzień 2003 - Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców przyznała status artysty fotografa. Grudzień 2004 - nadanie przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców srebrnego medalu „Zasłużony dla fotografii polskiej". Październik 2006 - przyznanie przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców złotego medalu „Za fotograficzną twórczość".
Autor 36 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 250 zbiorowych w kraju i za granicą.
Laureat wielu nagród, dyplomów i odznaczeń oraz organizator i uczestnik plenerów w kraju i za granicą.

Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2009 (850  odsłon)

TEXT

pokonkursowa wystawa fotografii

Trzynasta edycja konkursu jak przystało na „13" jednym przyniosła „pecha" i rozczarowanie, innym „laury" zwycięstwa i sukcesy w postaci nagród.  Ale tak jest co roku pomimo zmieniających się numerów konkursu. Sądzę więc, że mimo wszystko w przyszłym roku frekwencja w  „naszym" jeleniogórskim konkursie będzie nie mniejsza niż w tegorocznym  czego życzę sobie jako komisarzowi  konkursu i przyszłym uczestnikom. 
  W tym roku podobnie jak w latach poprzednich podtrzymaliśmy formułę, że oprócz prac nagrodzonych i wyróżnionych,  każdy z uczestników jest reprezentowany jednym zdjęciem, co pozwala na zaprezentowanie się wszystkim uczestnikom konkursu.
    Konkurs ten, nie miałby racji bytu gdyby nie wsparcie finansowe Władz Miasta, dzięki temu można było uhonorować najlepszych autorów. 

KILIMY I GOBELINY (828  odsłon)

TEXT

wystawa tkaniny artystycznej

Anatol Igor Chlabicz

Historyk i pedagog szkolnictwa specjalnego, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i absolwent studiów podyplomowych Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Swój warsztat tkacki doskonalił w Pracowni Tkaniny Artystycznej w Galerii Tkackiej „Na Jatkach" we Wrocławiu, jednocześnie ukończył Studium Tkactwa Artystycznego.  

Sceny z życia kresowian (652  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

wystawa fotografii przygotowana przez członków Towarzystwa Miłośników Lwowa i kresów Południowo - Wschodnich.

Autorzy zdjęć:

Henryk Mitraszewski
Stanisław Kańczukowski
Andrzej Okonek
Elżbieta Kotlarska

 

Wystawa towarzysząca XIII Spotkaniom z Piosenką Lwowską i Kresową TA JOJ 2009

Malarstwo (593  odsłon)

TEXT

Michaela Mönch

Przygoda z malarstwem rozpoczęła się w 1975 roku    i stała się Jej pasją. Pierwsze kroki to udział w kursach plastycznych w Wyższej Szkole w Bautzen oraz kółkach plastycznych prowadzonych przez Erharda Gassana, którego warsztat stał się dla mnie wzorem do naśladowania i do tej pory mnie fascynuje - wyznaje artystka. Często zadaję sobie pytanie jakby ocenił obecnie Gassan moje prace, bowiem krytyka była zawsze motorem miblizującym mnie do dalszej twórczej pracy, poszukiwania i eksperymentów. Moje obrazy to wnikliwe studium, którego podstawą jest obserwacja wydobycia walorów przyrodniczych krajobrazu niekiedy tajemniczego, zaskakującego, pięknego, przeniesionego na płótno wartego zobaczenia i zatrzymania się przed nim choćby na chwilę. 

PRZEŚWITY REALNOŚCI (633  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Joanna Ratajczak - Kurowicka

Joanna Ratajczak - Kurowicka - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pokazywała swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Maluje i rzeźbi. W tworzonych przez siebie formach wizualnych stara się uzyskać jedność światła, ruchu i plastycznej iluzji z aurą poetycką.
Na co dzień artystka prowadzi autorską Pracownię Plastyczną Dorosłego Człowieka w ODK w Jeleniej Górze. Uczy również plastyki i wiedzy o kulturze w ZSO Nr 1. w Jeleniej Górze. Organizuje warsztaty artystyczne, plenery, wystawy i przeglądy dla plastyków amatorów.

PIĘKNO NATURY W MALARSTWIE (483  odsłon)

Malarstwo w technice tempery na papierze prezentowane przez studentów  Pracowni  Plastycznej Karkonoskiego  Uniwersytetu III Wieku w Jeleniej Górze.

 

Autorzy prac:

Krystyna Bohr, Irena Grała, Małgorzata Grembowicz, Franciszka Promirska, Danuta Rychter, Irena Sękowska, Antonina Sobierajska, Jadwiga Witczak.

LUBLIN NA STAREJ FOTOGRAFII (546  odsłon)

wystawa fotografii

Zbiorowa wystawa fotografii prezentuje zdjęcia z lat 1930 - 1970, pochodzące z archiwum Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego. Autorami prac są między innymi Stefan Kiełsznia, Stanisław Butrym, Tadeusz Ptasiński. 

FOTOGRAFIKA (572  odsłon)

TEXT

Łukasz Lipiński

Łukasz Lipiński:  

absolwent Wydziału Architektury  Politechniki Wrocławskiej (2003 r.) 

 

Od 9 lat współpracuje ze środowiskiem twórców wrocławskiego kina niezależnego przy produkcji filmów i etiud filmowych.

 

Zajmuje się muzyką, grafiką oraz fotografią. 

 

Zawodowo pracuje jako grafik i fotograf. 

CIRCUS NEMO (733  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Grzegorz Szymczyk

Grzegorz Szymczyk - jeleniogórzanin, malarz i aktor. Związany z Grupą Plastyczno - Teatralną PŁAWNA 9 od początku jej istnienia. Od kilku lat występuje również w Teatrze Formy Józefa Markockiego we Wrocławiu. Oprócz malarstwa zafascynowany jest teatrem ulicznym i pantomimą. Stylistyka obrazów artysty przynależy do nurtu metafory, ale fantasmagorie są jego własne. W 2008 roku prezentował swoje malarstwo w jeleniogórskim BWA, wcześniej na krakowskim Kazimierzu w Galerii „Szalom".

WE MGLE (565  odsłon)

TEXT

malarstwo, rysunek

Natalia Janigacz

Natalia Janigacz (ur. 1982 r.)

- absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze.

W 2007 roku ukończyła malarstwo sztalugowe a także specjalizację w grafice warsztatowej pod kierunkiem prof Jana Gawrona i Tadeusza Jackowskiego na Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką. W 1997 roku została laureatką międzynarodowego konkursu "Rosja i europejscy sąsiedzi."

Fascynacje Teresy Kępowicz (575  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Teresa Kepowicz Teresa Kepowicz - urodziła się w Karpaczu. Dzis mieszka  w  mieście urodzenia , w domu,który własnoręcznie zaprojektowała i ukształtowała. W latach 1979-84 studiowała na Akademii  Sztuk  Pięknych  we Wrocławiu  na Wydziale  Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego  .Malarstwo studiowała w pracowni doc.Mariana Wołczuka. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce oraz w Belgii,Nimczech,Szwajcarii i USA. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą.
W  1994 r. zdobyła I nagrodę w konkursie z okazji 150-lecia Kościółka Wang w Karpaczu.
W 2006 r. laureatka nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za  wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury.

„Namaluj mi nasze miasto” (573  odsłon)

wystawa prac  uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze
 organizowana  w ramach obchodów 900-lecia Jeleniej Góry

  |<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >|

Sort by Date Title Hits

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna