banner

"Wymiary" (612  odsłon)

TEXT

Wystawa malarstwa nowoczesnego

Pavel Vašiček Pavel Vašíček - urodzony w 1979 w Mlada Boleslav. W 2000/2006 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Pradze studiując klasyczne techniki malarskie u prof. Zdeňka Berana. Mieszka i pracuje w Kutnej Horze. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli młodego pokolenia czeskich malarzy realistów. Jest znany ze swoich monumentalnych kompozycji figuralnych realistyczno-ekspresyjnych. Tworzy malarstwo nowoczesne łączące fakt i fikcję, wyrażające „erę spektaklu" w świecie dwuznaczności - rzeczywistości i iluzji, prawdy i fałszu, które poprzez swoją ambiwalencję rozmywają się w pędzącym świecie XXI wieku. To malarstwo analityczne, wyrażające autentyczną emocjonalną wybuchowość, pobudzające i skłaniające oglądającego do koncentracji i kontemplacji nad własnym wyrazem uczuć i zachowań. To świadome malarstwo nie pozostające bez wpływów romantyzmu, renesansu, kubizmu i myśli filozoficznej humanizmu.

Dorota Leszczyłowska
Galeria Promocje ODK

"Kształtem samotności" (666  odsłon)

TEXT

wystawa rysunku i malarstwa

Agata Tracz Wystawa KSZTAŁTEM SAMOTNOŚCI jest obszernym zbiorem wybranych rysunków Agaty Tracz, wykonanych w latach 2007-2014.
Agata Tracz to młoda jeleniogórska poetka, tworząca również rysunki. W Galerii hall ODK debiutuje swoją pierwszą wystawą rysunków. Wiele jej tekstów było przedstawionych podczas wieczorków poezji m.in. w Książnicy Karkonoskiej. Rysunki, często nawiązujące do utworów poezji, zdecydowała się po raz pierwszy przedstawić. Twórczość, którą ukazuje jest swojego rodzaju autoterapią.
To twórczość pełna głębokich przemyśleń, wątpliwości, poszukiwań, płynna i zależna od nastroju. Różnorodność stanu ducha artystki wpływa na kolory, dynamiczność, tematykę, czy sam czas ich powstawania. Jedne są pracami bardzo szybkimi, urywkami zapamiętanych chwil, plamami, zbiorem kolorów; inne, powstają wolniej, tworzone częściej kredką czy ołówkiem, przez kreski tworzą formę i treść.

Trzecia Edycja (585  odsłon)

TEXT

Wystawa rysunku i malarstwa

Beata Kornicka-Konecka i Janusz Konecki Beata Kornicka-Konecka - art.plast.
Dyplom z zakresu projektowania graficznego uzyskała w pracowni doc. Grzegorza Marszałka w 1983r. w PWSSP  w Poznaniu. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek. Prezentowała swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą (Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Anglia, Czechy i Stany Zjednoczne).
Zdobyła II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Faber Castell 92" w Poznaniu. W 1993 roku otrzymała we Włocławku nagrodę "Pegaza" za całokształt pracy twórczej. Od 1994 roku prowadzi z mężem Januszem Koneckim Centrum Edukacji Artystycznej w Szklarskiej Porębie.
Janusz Konecki - art.plast.
Dyplom z grafiki warsztatowej u doc. Tadeusza Jackowskiego w 1983 r. w PWSSP w Poznaniu. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Prezentował swoje prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą (Czechy, Niemcy, Stany Zjednoczone). Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Przyjaciół Mezzotinty w Gdańsku.

"Konfluencja" - Ewa Łukiewska (717  odsłon)

TEXT

wystawa tkaniny artystycznej

Ewa Łukiewska

Wystawa towarzysząca FESTIWALOWI SZTUKI WŁÓKNA. XLI Międzynarodowemu Sympozjum "Warsztat Twórczy - Kowary".

Ewa Łukiewska ukończyła ASP w Gdańsku. W 1981 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem u prof. Józefy Wnukowej. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem, papierem ręcznie czerpanym. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i ponad 230 zbiorowych. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród. Prace artystki znajdują się w zbiorach m.in. w: Muzeum Narodowym w Gdańsku, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum w Lęborku, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, w Gdyni, w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie w kolekcjach fundacji „Small Pieces for Europe" w Bebington - Anglia.

"Wszystko jest możliwe" - Jarosław Krukowski (888  odsłon)

TEXT

wystawa rysunku

Jarosław KrukowskiJarosław Krukowski - urodził się we Wrocławiu. Absolwent ASP im.E. Gepperta we Wrocławiu. Uczeń prof. Wałaszka i prof. Dymitrowicza. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem, oraz rzeźbi.
Jarek Krukowski jest artystą próbującym tworzyć ramy istniejącego porządku poprzez formy i akcenty koloru. W otaczającej rzeczywistości jest bariera i On ją przemija swą rzeczywistością. Maciej Piotrowski - malarz artysta.
Rysunek to więź z  ludźmi, miłość i pokora, ale też walka o lepszy świat i nie zafałszowaną prawdę
. (Jarosław Krukowski).
Wystawa czynna do 30.10.2014.

„Moje wymarzone wakacje“ - „Talenty 2014” (1185  odsłon)

TEXT

03.06 11:00 galeria HALL

Corocznie organizowana w ODK wystawa z cyklu TALENTY 2014. Biorą w niej udział uczniowie szkół podstawowych w Jeleniej Górze. Wernisaż wystawy od lat jest efektem trafnego wyboru "talentów", jak również wysokiego poziomu merytorycznego kadry prowadzącej zajęcia plastyczne w szkołach podstawowych w naszym mieście.

"Moje Hieroglify" - Wojciech Zawadzki (628  odsłon)

TEXT

Autor opisuje swoje Hieroglify, jako: Swojego rodzaju znaki, w postaci kamieni, układu traw, wysychających kawałków drzew, wysyłanych mi przez kosmos natury budują swoisty rodzaj informacji o istnieniu. Fotografując je staram się odczytać to przesłanie. Rolą fotografa wydaje się być uporządkowanie tego pozornego chaosu w estetyczny prostokąt bądź kwadrat papieru fotograficznego, który może, w przyszłości stać się przyczynkiem do estetycznych lub emocjonalnych refleksji odbiorcy. Tego rodzaju modlitwa bywa wszak swego rodzaju rozmową z tym, tajemniczym, często niezrozumiałym kawałkiem wszechświata.

Wojciech Zawadzki

„Pięć obrazów" - Piotr Tyszkowski (963  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa olejnego

Piotr Tyszkowski Piotr Tyszkowski - urodzony w 1964 r. we Wrocławiu. Dyplom z zakresu malarstwa w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Józefa Hałasa w 1992 r. w PWSSP we Wrocławiu. Prowadzi pracownię rysunku na wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Był asystentem w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. L. Mickosia i adiunktem w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. n. K. Skarbka. Prowadzi Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Maluje i poluje na wizje malarskie w górach Kaukazu, Alpach i Sudetach.

BOROWICE 2013 - Poplenerowa Wystawa Fotografii (574  odsłon)

TEXT

Kotlina Jeleniogórska oraz jej bliższe i dalsze otoczenie od lat przyciągają ludzi o duszy artystycznej, w tym fotografów. Nic też dziwnego, że to właśnie w tym regionie powstało silne środowisko fotograficzne, którego jednym z przykładów jest Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne - dzisiaj już ponad półwieczne. Jednym z zadań Towarzystwa jest propagowanie fotografii poprzez organizowanie plenerów i wystaw. Plenery w naszym regionie, chociaż było ich wiele na przestrzeni półwiecza JTF, wciąż maja "wzięcie", szczególnie wśród pasjonatów fotografii z dalekich stron, dla których nasz region jest wciąż przysłowiową Mekką krajobrazowa i nie tylko.

„Energia Miast – Powiat Leszno” (874  odsłon)

TEXT

Maciej Piotrowski

Wernisaż wystawy
Macieja Piotrowskiego - 10.04.2014"Cykle" (781  odsłon)

TEXT

Karolina Duda i Agnieszka Jagoda Kwiatkowska

Wernisaż wystawy Karoliny Dudy i Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej - 10.02.2014"Fascynacje" (593  odsłon)

TEXT

wystawa haftu i techniki własnej

Krzysztofa Kaczorowska, Barbara Sokołowska i Alina PawłowskaWernisaż wystawy Krzysztofy Kaczorowskiej, Barbary Sokołowskiej i Aliny Pawłowskiej


"Co nam dała Solidarność" (677  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Janusz Rydzewski i Wojciech Milewski


Wystawa z cyklu Miasta Polski na starej fotografii - Gdańsk


"Alchemia obrazu" (583  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Teresa Kępowicz

Na pozór obrazy Teresy Kępowicz przypominają spotkania z rzeczywistością lub tylko jej tylko jej fragmentem, już znaną, już gdzieś kiedyś widzianą. Ale natychmiast pojawia się pytanie, jaka to rzeczywistość, gdzie napotkana? 

"Cała jaskrawość" (888  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Marzena Grzeszczakowska

Marzena Grzeszczakowska - absolwentka wydziału Szkła i Ceramiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stosuje różne techniki malarskie, miesza je i eksperymentuje - od malarstwa olejnego, akrylowego, akwarelowego po graffiti.

„SMILEsia” – Uśmiech Śląska (686  odsłon)

TEXT

Wernisaż wystawy karykatury

Marek Grela


Choć ma dopiero dwadzieścia kilka lat, to jego sukcesów i zrealizowanych projektów mógłby pozazdrościć mu niejeden pięćdziesięciolatek. Po raz pierwszy amatorzy dobrej kreski mogli podziwiać prace trzynastolatka z Tychów podczas wystawy w 1999 roku. Wystawy będącej nagrodą w konkursie plastycznym SDK „Tęcza" w rodzinnym mieście artysty. Dalsze sukcesy były tylko kwestią czasu. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury i Partii Dobrego Humoru. W 2007 i 2008 roku był naczelnym karykaturzystą telewizyjnej Gali „Świry". 

„Pejzaże i notatniki tkackie” (649  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna

Barbara Katarzyna Basiewicz

Wystawa towarzysząca FESTIWALOWI SZTUKI WŁÓKNA

XXXX Międzynarodowemu Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary"

„Witajcie w mojej bajce. Podróże w krainę dzieciństwa” (656  odsłon)

TEXT

malarstwo

Bernadeta Nowak

Bernadeta Nowak wraz z artystami „Nowego Młyna" tworzy barwną kolonię artystyczną regionu. Maluje widzianą rzeczywistość, przepuszczając ją przez filtr własnych emocji. Ruchliwość drobnych czystych pociągnięć pędzla, ciepłe światło przenikające barwy i rozświetlające przestrzeń, dynamika kształtów buduje przestrzeń obrazu.

„Jelenia Góra i Jeleniogórzanie 2013” (592  odsłon)

TEXT

Pokonkursowa wystawa fotografii

wystawa zbiorowa

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne już siedemnasty raz zorganizowało Konkurs Fotograficzny Jelenia Góra i Jeleniogórzanie. Celem  konkursu było dokonanie konfrontacji osiągnięć i postaw  twórców  fotografujących środowiska jeleniogórskiego i ogólnopolskiego, utrwalenie, z myślą o przyszłych pokoleniach, obrazu miasta oraz jego mieszkańców na  przełomie wieków, popularyzacja twórczości fotograficznej w społeczeństwie jeleniogórskim, oraz propagowanie ziemi jeleniogórskiej na arenie ogólnopolskiej ze szczególnym uwzględnieniem piękna walorów miasta Jeleniej Góry. 

TALENTY 2013 - „Miasto widziane nocą“ (769  odsłon)

TEXT

malarstwo

wystawa zbiorowa

Corocznie organizowana w ODK wystawa z cyklu TALENTY 2013. Biorą w niej udział uczniowie szkół podstawowych w Jeleniej Górze. Wernisaż wystawy od lat jest efektem trafnego wyboru "talentów" jak również wysokiego poziomu merytorycznego kadry prowadzącej zajęcia plastyczne w szkołach podstawowych w naszym mieście. 

  |<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >|

Sort by Date Title Hits

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna