banner

"SEN O OGRODACH" (631  odsłon)

TEXT

malarstwo

Ryszard Tyszkiewicz


(...) Obrazy o nieregularnej, chropowatej powierzchni wyróżniają się wśród prac artystów eksperymentujących z powierzchnią obrazu. Tyszkiewicz wykorzystuje materię faktur, kolor oraz giętką, przypominającą elegancką secesyjną kreskę. 

"KOSMOPOLITYCZNE MALARSTWO I COLLAGE" (594  odsłon)

TEXT

malarstwo

Gabriele Watterott

Dla Gabrieli Watterott, osoby niezwykle twórczej, sztuka to... spotkania z przygodą. Efektem tych spotkań jest właśnie dzisiejsza wystawa. Prezentowane collage są udokumentowaniem własnych obserwacji, nierzadko doprawionych odrobiną przejaskrawionej pikanterii.

"MOJE PASTELOWE PASJE" (544  odsłon)

TEXT

pastele

Stanisław Mierzwiński

„(...) Urodziłem się 6 maja 1944 w Gniewkowie. W latach 1980 - 2004 prowadziłem działalność gospodarczą. W latach 70-tych poznałem również wielu artystów z Jeleniej Góry i Karkonoszy. Moim Mistrzem stał się artysta plastyk i pedagog - Władysław Czyszczoń - w 2012 r. uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis.

"PEJZAŻE BLISKIE I DALEKIE" (624  odsłon)

TEXT

malarstwo

Józef Stachnik, Marek Głowacki

Podwójna wystawa malarstwa sztalugowego. Pejzaże w akwareli artysty z Krakowa, Józefa Stachnika - autora niezliczonych wystaw, laureata wielu nagród i wyróżnień, członka TPSP w Krakowie, Stowarzyszenia Art-Literackiego w Krakowie, SPN Ziemi Krakowskiej, Twórczego Klubu Plastyków przy WOK w Krakowie.

"BOROWICE 2012" (698  odsłon)

TEXT

fotografia

wystawa zbiorowa

Poplenerowa wystawa fotografii zorganizowana w Ośrodku Wczasowym "Łokietek" w Borowicach z inicjatywy Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. W plenerze wzięli udział m.in. uczestnicy z Radomska, Nysy, Łodzi, Olsztyna, Piotrkowa Trybunalskiego, Pokrzywna, Warszawy i Jeleniej Góry.

"SZ" (600  odsłon)

TEXT

malarstwo sztalugowe, szkło artystyczne

studenci ASP we Wrocławiu

W wystawie udział wezmą: Małgorzata Amarowicz, Paulina Bucek, Magdalena Burger, Patrycja Godula, Marzena Hołysz, Anna Józefowska, Joanna Kasperkiewicz, Małgorzata Konieczna, Małgorzata Madej, Małgorzata Mitka, Jagoda Nowak oraz Andrzej Blusz.

"KRAJOBRAZ - INSPIRACJE" (708  odsłon)

TEXT

malarstwo

Szul Jan

Szul Jan - był w pierwszym zespole założycielskim „Teleexpressu", następnie dziennikarstwo informacyjne kontynuował w „Wiadomościach" TVP 1. Od czerwca 2011 dyrektor TVP INFO. Od kilku lat maluje, szuka własnej, twórczej drogi."POLSKA LAT 60-TYCH" (659  odsłon)

TEXT

fotografia

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne jest najstarszym, nieprzerwanie działającym towarzystwem fotograficznym w Polsce od 1949r. Spośród     kilku tysięcy prac najbardziej wartościowych artystycznie, przechowywanych w Archiwum Fotografii ŁTF wybraliśmy 70 fotografii z okresu     lat 50., 60., 70. ubiegłego stulecia.

"DROGI TWÓRCZE" (729  odsłon)

TEXT

malarstwo

Katarzyna i Jarosław Jasnikowscy

Katarzyna Jaśnikowska -
absolwentka ASP we Wrocławiu. Dyplom w 2011 r. w pracowni prof. Janusza Merkela. Malarstwo Katatrzyny to       sztuka zgłębiająca nurt nadrealizmu. Wątki pejzażowe, czy otaczającej rzeczywiści artystka osadza w nowym obszarze egzystencjalno -          metafizycznym. Widzialność świata, który oglądamy na co dzień nabiera tu innego wymiaru.

           


"RZEŹBA W PRZESTRZENI MIASTA I WNĘTRZA" (676  odsłon)

TEXT

rzeźba

Maria Bor

Twórczość artystki obejmuje pomniki, popiersia, posągi, płaskorzeźby, statuetki oraz medale. Jest doceniana na całym świecie. W 2008 roku nadano jej tytuł „Zasłużona dla Miasta Wałbrzycha" oraz znalazła się w prestiżowym katalogu „Who is Who - International Art". Szwajcarskie wydawnictwo przedstawia najznakomitszych malarzy i rzeźbiarzy na świecie.

"(NIE)POWAŻNE OBRAZKI" (659  odsłon)

TEXT

ilustracja, komiks, karykatura

Szymon Teluk

Malarz, rysownik, ilustrator, prowadzi także warsztaty komiksu, karykatury i ilustracji. Posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Część prac powstaje również w technice olejnej. 

"PRZEOBRAŻENIA - METAMORFOZA" (627  odsłon)

TEXT

malarstwo

Teresa i Jerzy Tańscy

Twórczość malarską, jako nasze hobby rozpoczęliśmy kilka lat temu. Pierwsze prace ukierunkowane były na pokazanie natury oraz zachodzących zmian w krajobrazie Karkonoszy - Szklarskiej Poręby. Obecna wystawa "Przeobrażenia - Metamorfoza" podzielona jest na trzy kategorie tematyczne. 

TRZY DROGI, JEDEN CEL (730  odsłon)

TEXT

tkanina artystycznaWystawa "Trzy drogi, jeden cel" w Galerii Promocje ODK jest owocem pracy artystów z Polski, Niemiec i Czech. Prof. Ewa Maria Poradowska-Werszler, prof. Hanns Herpich oraz Eva Damborska to trójka artystów tworzących świat trójwymiarowych przestrzeni sztuki tekstylnej. Festiwal Sztuki Włókna jest dolnośląskim wydarzeniem artystycznym od 39 lat. Obejmuje on wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy-Kowary" w Kowarach. 3 HISTORIE (546  odsłon)

TEXT

fotografia

Tomek Deko

     Tomasz Deko jest absolwentem Wyższego studium Fotografii AFA we Wrocławiu, pomysłodawcą, założycielem i prezesem Stowarzyszenia Nowinart we Wrocławiu.

JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2012 (601  odsłon)

TEXT

fotografia

wystawa zbiorowa

Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne już szesnasty raz zorganizowało Konkurs Fotograficzny Jelenia Góra i Jeleniogórzanie. 


AKWARELOWE KLIMATY (539  odsłon)

TEXT

malarstwo

Elżbieta Wiśniewska

Elżbieta Wiśniewska - studia i dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studia podyplomowe - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Animator kultury artystycznej. Kurator ogólnopolskich konkursów i wystaw, m.in.:  Ogólnopolskie konkursy i wystawy im. Bronisława Jamontta Impresje Polskie.

TALENTY 2012 - "Bohaterowie moich książek" (616  odsłon)

TEXT

malarstwo

wystawa zbiorowa
„Talenty 2012" to cykliczna wystawa organizowana we współpracy z jeleniogórskimi szkołami podstawowymi. Podczas wystaw z tego cyklu     prezentowane są prace dzieci uzdolnionych, wyłonione drogą konkursów na zadany temat, które organizowane są w szkołach.OBLICZA OPORU (609  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Faye Schulman

Niewielu spośród ocalonych z Zagłady może opowiedzieć swoje historie przy pomocy zdjęć - zwłaszcza takich, które sami zrobili. Szczupłość dokumentacji świadczy o tym, jak trudno było więźniom zatrzymać jakiekolwiek przedmioty osobiste. Wyjątek może stanowić ta garstka partyzantów, którym udało się ukryć sprzęt fotograficzny lub zdobyć go z narażeniem życia. Być może jedynym żydowskim fotografem, któremu udało się zarejestrować życie żydowskiej partyzantki, jest Fajgel "Faye" Łaziebnik Schulman, która przez dwa i pół roku walczyła w sowieckiej brygadzie partyzanckiej w lasach przy dawnej granicy polsko-radzieckiej.

ŚWIAT MÓJ I TWÓJ (514  odsłon)

TEXT

malarstwo

Ksenia Kuligowska

Ksenia Anna Kuligowska urodziła się w Kowarach. Od urodzenia Ksenia mieszka w Jeleniej Górze-Cieplicach. Ukończyła szkołę podstawową. Choroba przerwała możliwość dalszej edukacji. Ta niezwykła i utalentowana osoba maluje od zawsze. Już od drugiego roku życia Ksenia przejawiała talent malarski. Początkowo jej warsztat pracy nie był w stanie sprostać barwom i przestrzeniom, które chciała stworzyć jej wrażliwość i wyobraźnia. które zostaną zaprezentowane i rozświetlą przestrzeń Galerii Hall w Osiedlowym Domu Kultury.


CHOCHOŁY (954  odsłon)

TEXT

Teresa Olszewska-Bancewicz

Teresa Olszewska-Bancewicz  urodziła się 12 września 1933 roku w Brześciu nad Bugiem. W 1955 roku ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1974 roku ukończyła Warszawskie Studium Reklamy pod kierunkiem Szymona Kobylińskiego. Specjalizuje się w plakacie reklamowym. Przez wiele lat pracowała w WPHW w Jeleniej Górze, wykonując projekty wnętrz handlowych dla sklepów wzorcowych oraz realizowała dekoracje witryn sklepowych. Od 1986 roku mieszka z rodziną w Przejęsławiu w okolicach Bolesławca. Tworzy tkaninę artystyczną wykonywaną w technice własnej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, monotypią, collage.  |<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >|

Sort by Date Title Hits

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna