banner

KATARZYNA WĄSOWSKA (620  odsłon)

TEXT

akwarela i grafika

Katarzyna Wąsowska

Absolwentka wydziału artystyczno - pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie. Dyplom z zakresu grafiki  uzyskała w pracowni prof. Eugeniusza Delekty. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej i edytorskiej. Wystawiała grafikę komputerową z grupą twórczą „Potencjalna 10", którą tworzyli wykładowcy
i absolwenci tejże uczelni. Prace grupy prezentowano w ponad 20 galeriach w całym kraju m. in. w Katowicach, Cieszynie, Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Jaworze. Obecnie zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelowym oraz grafiką. Uczestniczy w plenerach malarskich, konkursach, wystawach. 

JOANNA BARBARA STAŃCZYK - MALARSTWO (664  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Joanna Barbara Stańczyk Joanna Barbara Stańczyk (ur. 22.11.1973 r. w Jaworze)  
Absolwentka Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu w Zielonej Górze. Dyplom uzyskała w 1997 roku w pracowni rysunku i multimediów prof. Izabeli Gustowskiej. Początkowo jej twórczość była związana z poszukiwaniami i projektami w dziedzinie rysunku, instalacji artystycznych oraz multimediów, które realizowała podczas międzynarodowych plenerów artystycznych studentów ASP w Poznaniu i Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie. Już podczas studiów działała w ramach projektów Międzynarodowej Organizacji Wychowania Przez Sztukę INSEA prowadząc warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży podczas Biennale Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz warsztaty artystyczne dla nauczycieli przedszkoli w Jaworze.

„RADOMSKO NA STAREJ FOTOGRAFII” (578  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Jakub Lechowski
   

    To szczęśliwy traf, że fotografik, Jakub Lechowski wyciągnął na światło dzienne kilkadziesiąt fotografii ze swojego archiwum. Cykl ma ten sam temat, jedność czasu, miejsca i akcji: chłopi na targowisku w Radomsku w 1962 roku i nie brakuje tu przysłowiowego „dziada i baby". Prezentowane na wystawie czarno-białe zdjęcia stanowią swoisty wehikuł czasu przenoszący w świat minionego już wiejskiego obyczaju, szczególnej kroniki folkloru, który po latach nie stracił swojej świeżości i wartości.
    

EWA ANDRZEJEWSKA - FOTOGRAFIA (941  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Ewa Andrzejewska - Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Warszawie.
Wspólnie z Wojciechem Zawadzkim kieruje programem galerii „Korytarz" w Jeleniej Górze oraz prowadzi Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Jest organizatorką Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej i Biennale Fotografii Górskiej. Od kilkunastu lat uczestniczy w ważniejszych     wystawach polskiej fotografii w kraju i za granicą m.in. „Biennale Fotografii Polskiej", Wokół Dekady - fotografia polska 1990 - 2000", „Kontakty"     (we wszystkich edycjach od 1989 roku), "Festiwal polskiej fotografii w Bratysławie", „Polska fotografia w XX wieku" (wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 60-lecia ZPAF), "XX wiek w fotografii polskiej z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi w Galerii w Tokio w Japonii.  

PEJZAŻE I PRZEDMIOTY NAM BLISKIE (764  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa i rysunku Pracowni Plastycznej Dorosłego Człowieka ODK

Możemy przyjąć rozmaite sposoby na życie. Wiele ich oferuje współczesna kultura. Większość ludzi ogranicza się w swoich wyborach. Wykonują przypisane sobie obowiązki zawodowe          i rodzinne, czasami angażują się w życie swoich lokalnych społeczności i tak oto ono mija, szybko też kończy się młodość. Niewielu ludzi posiada pasję, której poświęcają wolny czas. Jeszcze mniej potrafi jej podporządkować życie, a dopiero taka postawa daje poczucie wewnętrznego spełnienia, które jest cenniejsze niż wszelkie atrakcje oferowane nam przez współczesny skomercjalizowany świat...

MICHAELA FRANKE - MALARSTWO (973  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Artystka o sobie:

"Poprzez moją sztukę napinam łuk, łuk pomiędzy zmysłami

Moje prace są po części realistyczne, jak i abstrakcyjne, są pośrednim wynikiem mojej dotychczasowej artystycznej drogi .

Odzwierciedlają przeżycia, marzenia i fantazje, które są we mnie i otulają mnie za moim przyzwoleniem jak w kokonie. Dlatego też, tak mało mi umyka. Rozmowy poprzez obraz oraz prezentacje różnych technik malarskich to mój sposób na wolność.

Dobre samopoczucie odczuwam przy cięciu materiałów ,* *eksperymentach z drukiem a spokój odzyskuję przy pracy z farbami olejowymi i akrylami.

SZCZYPTA ŚWIATA (667  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Monika Barabasz-Kwaśniak


Ur. w 1983r. W latach 1996 - 1997 uczestniczy w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Małgorzatę Sarzyńską. W 2003 r. otrzymuje dyplom ukończenia  Liceum Sztuk Plastycznych w  Jeleniej Górze. W latach 2003 - 2006 studiuje na  Uniwersytecie w Zielonej Górze, na Wydz. Artystycznym, kierunek architektura wnętrz. W 2006 r. uzyskuje dyplom - projektowanie wnętrz u prof. Marka Owsiana.SPOJRZYJ W OKNO, NIE OTWIERAJ DRZWI (637  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Janina Peikert
Drzwi i okna choć służą do łączności z tym co na zewnątrz, mają całkiem odmienne funkcje.
Przez okno spoglądamy, by sprawdzić jaka jest pogoda, skąd dochodzą inne niż zazwyczaj dźwięki i co się dzieje. Jeśli mamy ładny widok, to chętnie, po wielekroć razy dziennie sycimy nim oczy, obserwujemy zmiany w krajobrazie, jakie zachodzą w ciągu roku.
To tędy wpada do nas światło i promienie słońca wprawiając nas w dobry nastrój.
Lubimy okna, ubieramy je często w firany, zasłonki, rolety. To na ich szybach  mróz maluje zimą swe fantastyczne wzory.

ŚLADY (484  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Andrzej Kryszpin


Cykl "Ślady" jest fotograficznym przedstawieniem specyficznego sposobu zapamiętywania świata, jakie podsuwa nam nasza pamięć. Spotykamy ludzi, przeżywamy emocje, poznajemy nowe miejsca, a po czasie, kiedy próbujemy przypomnieć sobie w szczegółach ten fragment przeszłości, pojawiają się pewne ślady - światło, kształt, zapach, fragment melodii, obrazy nieostre        i niejednoznaczne. Właśnie te "ślady" ważnych miejsc i wydarzeń z mojego życia, można oglądać na wystawie.

        

„PORTRET RODZINNY” Z CYKLU RĘCE (813  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna

Krystyna Chojnacka Maria Teresa Chojnacka
Urodzona 14 czerwca 1931 r. w Warszawie

Studia

1948.1950 - Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie
1950.1951 - Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Gdańsku;
Pracownia prof. Aleksandra Kobzdeja
1951.1955 - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
Pracownia prof. Eleonory Plutyńskiej
1954.1955 - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie;
Pracownia prof. Anny Śledziewskiej
1956 - Dyplom w Akademii Sztuk Pięknych  w Warszawie
1967.1968 - Podyplomowe Studium Etnograficzne na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

KRAINA DOMÓW PRZYSŁUPOWYCH W TRÓJKĄCIE POLSKI, CZECH i NIEMIEC (585  odsłon)

TEXT

wystawa rysunku

Horst Pinkau
„Kraina Domów Przysłupowych jest przygranicznym obszarem Niemiec, Czech i Polski, ojczyzną wyjątkowych domów przysłupowo-zrębowych oraz ludzi, którzy ożywiają i dbają o nie same, a także o wypełnioną przez nie przestrzeń kulturową. To indywidualne zjawisko, rysujące wyraźnie tożsamość pejzażu w tej części Europy. Dom zabudowy przysłupowej łączy w sobie dwa ludowe rodzaje budownictwa: słowiański styl belek i pochodzący z Frankonii mur pruski. Ten styl budownictwa, charakterystyczny na obszarze Górnych Łużyc i pograniczu łóżycko-śląsko-czesko-saksońskim, po stronie polskiej szczególnie widoczny jest w powiatach bolesławieckim, jeleniogórskim, lubańskim, lwóweckim i zgorzeleckim.


JELENIA GÓRA I JELENIOGÓRZANIE 2010 (579  odsłon)

TEXT

pokonkursowa wystawa fotografii

Konkurs „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie" jest konkursem przyjaznym dla jego uczestników chociażby poprzez formułę, by dać szansę na zaistnienie na wystawie choć jedną pracą każdego uczestnika, a tym którzy nie uzyskali nagrody lub wyróżnienia sprawić niespodziankę w postaci upominków od sponsorów, które powiększają radość z wzięcia udziału w konkursie.
W podsumowaniu konkursu Jury zauważa że nagrodzone prace wyróżniają się wysoką świadomością twórczą. Jednocześnie trafnie spełniają założenia programowe konkursu.   Podkreśla jednocześnie różne aspekty w komponowaniu fotograficznych kadrów.
  Jury doceniło udział młodzieży biorącej udział w konkursie oraz znaczącą obecność  fotografii czarno białej.

TRANSFORMACJA RZECZYWISTOŚCI (1050  odsłon)

TEXT

tkanina artystyczna i forma ceramiczna

Dorota Kozak - Rogala
Dorota Kozak-Rogala zaczęła publicznie prezentować swoje dzieła w 2001 roku, tym samym wpisała się do pokolenia artystów XXI wieku. Tkaniną artystyczną zainteresowała się w 1992 roku, rozpoczynając „tkacką przygodę" na kursach organizowanych w Galerii Tkackiej „Na Jatkach" we Wrocławiu. Po ukończeniu szkolenia kontynuowała swój rozwój artystyczny, wykorzystując sploty w kompozycjach plastycznych ukazujących obrazy natury zapamiętane przez autorkę.
W 1996 roku włączyła się do zespołu artystów tworzących Grupę Tkacką „Wątek",  z którymi do chwili obecnej współpracuje.
Jej zainteresowanie sztuką nie ograniczyło się wyłącznie do medium tkackiego. W latach 2003-05 podjęła studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na podyplomowych studiach „Dyscypliny Plastyczne w Architekturze". Jako specjalizację wybrała ceramikę artystyczną, uzyskując dyplom pod kierunkiem prof. P. Lasaka.

PIĘKNO NASZEJ PRZYRODY (624  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa z cyklu "Talenty 2010"


„Talenty 2010" to cykliczna wystawa organizowana we współpracy z jeleniogórskimi szkołami podstawowymi. Podczas wystaw z tego cyklu prezentowane są prace dzieci uzdolnionych, wyłonione drogą konkursów na zadany temat, które organizowane są w szkołach.ALFABET UCZUĆ (716  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa

Czesław Tumielewicz
Czesław Tumielewicz malarz, grafik, od 1994 profesor ASP w Gdańsku, urodzony w 1942 w Lidzie, w rodzinie ziemiańskiej, od maja 1945 roku mieszka w małych miasteczkach Wielkopolski, od 1954 w Bydgoszczy,     a od 1961 w Gdańsku, gdzie studiuje architekturę i malarstwo /prof. A. Gerżabek, prof. W Lam, doc. A. Fiszerowa/, w Poznaniu grafikę artystyczną /litografia prof. L. Mianowski, malarstwo prof. T. Brzozowski/. Pierwsza wystawa indywidualna w 1965 roku w Bydgoszczy. Uprawia malarstwo od 16 roku życia, brał udział w przeszło 300 wystawach      w kraju i za granicą. Od 1975 do 2000 roku prowadził Pracownię Litografii i Linorytu, obecnie prowadzi Pracownię Podstaw Grafiki Warsztatowej dla studentów Wydziału Grafiki  i Pracownię Druku Wypukłego dla studentów Wydziału Malarstwa.

LWÓW NA STAREJ FOTOGRAFII (1229  odsłon)

TEXT

1890 - 1914. Fotografie z albumu Krystyny Bojkiewicz

Lwów na starej fotografii jaką wykonano w latach 1890 - 1914 stanowi fotograficzny a zarazem artystyczny dokument obrazujący piękno tego miasta na przełomie wieków. Jako organizaorzy wystawy zapraszamy Państwa do uważnego obejrzenia wszystkich fotografii oraz wyrażenia swojej opinii na ich temat. Mamy nadzieję, że zaprezentowane obrazy wzbudzą   w Państwu pozytywne uczucia.

RZECZY I LUDZIE (537  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa i rysunku

wystawa zbiorowa RZECZY I LUDZIE

Postęp techniczny pociąga za sobą wielkie zmiany, również te związane z relacjami międzyludzkimi. Coraz trudniej nam wejść w bezpośrednią relację z drugim człowiekiem. Telefony komórkowe, Internet, telewizja odsuwają nas od siebie, skazując na odosobnienie. Telewizor towarzyszy nam nawet podczas spotkań w gronie znajomych, ludzie coraz częściej dopasowują swoje życie do jego programu, śpieszą się by nie przegapić kolejnego odcinka ulubionej telenoweli.
Otaczające nas rzeczy są produkowane masowo, a ich wartość zależy nie od użyteczności, ale panującej nań mody. Nie noszą już one śladów bezpośredniego ludzkiego trudu; są anonimowe, standardowe i znamionuje je tylko marka i cena.

FOTOGRAFICZNE PASJE (581  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

wystawa zbiorowa
Wystawa fotografii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego zorganizowana z okazji 15-lecia   Fotoklubu  Rzeczypospolitej  Polskiej Stowarzyszenia  Twórców.


Wystawy organizowane w ramach obchodów:

1.04. - 29.04.2010    -  „Nasze spojrzenia" -  Galeria „JTF"

 

8.04. - 29.04.2010    - „Fotograficzne pasje" - Galera „Promocje" Osiedlowego Domu Kultury


9.04. - 29.04.2010    -  „Fotografia" -  Galeria „Przestrzeń" Kolegium Karkonoskiego

POPLENEROWA WYSTAWA FOTOGRAFII - "PRZESIEKA 2009" (696  odsłon)

TEXT

wystawa fotografii

Plener fotograficzny, organizowany przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne tradycyjnie miał miejsce w Przesiece. Wzięło w nim udział 32 fotografików.


ALDONA STAROŃ - NATURA, MAŁGORZATA KLIMAS - MACIERZYŃSTWO (984  odsłon)

TEXT

wystawa malarstwa


ALDONA STAROŃ
Absolwentka wydziału artystyczno - pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie. Dyplom z zakresu malarstwa uzyskała w pracowni prof. Alfreda Biedrawy.Wykładowca Policealnego Studium Reklamy Wizualnej w Świdnicy. Zajmuje się twórczością plastyczną od wielu lat. Jej ulubione techniki to olej, pastel, malarstwo na jedwabiu. Tematyka malarska to głównie natura nieraz potraktowana dość realistycznie, kiedy indziej nieco przetworzona. Wszystkie prace są nastrojowe pełne uroku, a przede wszystkim wypełnione kolorem. W otwartej przez siebie w 2004r. w Jaworze galerii,  prezentuje swoje obrazy i promuje miasto.

MAŁGORZATA KLIMAS -
Córka Aldony Staroń. Studia w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Opolskim. Dyplom  w  2008  w pracowni  grafiki  warsztatowej  prof.  Moniki Kamińskiej. 

  |<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >   >|

Sort by Date Title Hits

zaloguj

stałe formy pracy galeria promocje kalendarium iprez festiwale konkursy foto archiwum kontakt Teatr Maska scena profesjonalna ODk usługi ODK galeria hall strona główna